A szamosújvári lányok nem bírtak a csíkszeredaiakkal

0 0
Read Time:1 Minute, 20 Second

A női Szuperliga harmadik fordulójában, szeptember 11- én, szerdán a Szamosújvári Atletic Olimpia a sétatéri stadionban az FK Csíkszeredát fogadta és 0-7 arányú vereséget szenvedett.

A papírformának megfelelően a székelyföldi együttes megszerezte mindhárom pontot, sőt gólzáporos, 7-0 arányú győzelmet aratott Szamosújváron.

A vendégek a 18. percben már 3-0-ra vezettek Herczeg Andrea, Fülöp Boglárka és Szőke Eszter góljaival, majd szünetig még kétszer találtak be Gévay Dorka kapujába.

A második játékrészben is a hargitaiak uralták a találkozót és Herczeg Andrea, valamint Haraszti Fanni révén még két találatot értek el, igy az összecsapás 7-0-ás vendégsikerrel zárult.

Kollár Péter edző labdarúgói megérdemelték a pazar győzelmet, minden szempontból felülmúlták az újonc Kolozs megyei alakulatot.

Iulia Mera szamosújvári edzőnő elismerte a vendégek játékerejét, de azt is kiemelte frissen leigazolt tanítványai még mindig nem illeszkedtek be a csapatba, időbe kerül míg megszokják egymást, az   elkövetkező napokban az edzéseken majd ezen fáradoznak.

Az első fordulóban a Székelyudvarhelyi Vasas Femina elleni 3-0 arányú siker bebizonyította, hogy az idén felkerülő gárda képes ellenállni az élvonal együtteseinek is.

A szerdai mérkőzést a zalatnai Darius Florin Ivinis jól vezette.