Medgyesenis kikapott az Unirea

0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second
Marinel Pană fotója (FC Unirea Dej oficial)

Nincs szerencséje a Küküllő partján a dési Unireanak. Miután az első fordulóban a közeli Balászfalván szenvedtek 1-2-es vereséget, a hétvégi menetben Medgyesen kaptak ki 2-0-ra Adrian Falub edző fiatal tanítványai, kipipálva sorozatban második kudarcukat.

Sehogy sem találnak magukra a désiek, mindkét találkozón szünet után teljesen összeestek, lehetőséget biztosítva ellenfélnek, hogy biztosítsa magának a három pontot.

Avendégek jól kezdték a találkozót, mindjárt a 4. percben Andrei Pop távoli lövése alig pár centivel kerülte el a hazai Mario Blaga hálóőr kapuját. A 22. percben Georgiu hagyott ki óriási gólhelyzetet. Tehát, akár 2-0 is lehetett volna az eredmény a vendégek javára.

Az első 45 percben hibátlanul védekeztek a désiek, uralva a középpályát és ellentámadással igyekeztek veszélyeztetni a házigazda kapuját, ami szünetig be is vált. A második játékrészben, amint az egy héttel korábban is történt az Unirea teljesen összeroppant, elveszítve uralmát a játék felett és megengedte az ellenfélnek, hogy átvegye a kezdeményezést. Ezt ki is használták Cosmin Vîtcă edző legényei, akik kétszer is betaláltak a désiek kapujába. Először a csapatkapitány Cristian Avram volt eredményes az 51. percben, majd Octavian Ursu állította be a végeredményt a 65. percben. Eközben a vendégeknek csak egyszer adódott gólszerzési lehetőségük az 59. percben, amikor Emanoil Martinovici hátvéd fejese röviddel a felső léc fölött kötött ki.

A medgyesieknek volt még egy kapufájuk a 85. percben, amikor az éppen születésnapját ünneplő Dorinel Tudoran tette próbára a dési Rareș Pop kapuját, aki amint azt Balázsfalván is tette, jól védett, a két találat nem róható fel neki. Amint az várható volt, az új bajnokság első két idegenbeli szereplésén nem termett babér az idény kezdése előtt alig egy pár nappal összeszedett alakulat számára.

A désiek a következő szereposztásban kezdték a medgyesi párharcot: R. Pop – Mar,Neacșu, Martinovci, Anchidin – Uțiu, Pojar, T.Mureșan (86 D. Mureșan), Georgiu – A. Pop, Călugăr. Edző: Adrian Falub.

A Szamosújvárnémeti Vulturul 2020 3-0-ra győzött a Kolozsvári Viitorul ellen.