Vereség a második fordulóban

0 0
Read Time:2 Minute, 25 Second

Elveszítette első mérkőzését 2024-ben a Szamosújvári Atletic Olimpia. A Superliga második fordulójában, a szamosújvári csapat idegenben lépett pályára, a Besztercei CS Gloria 2018 otthonában, ahol 10-1 arányú vereséget szenvedett. A lányokat lelkes szurkolótábor is követte, nem kevesebb mint 70 – 80 ember volt jelen a mérkőzésen.

A 2024-ben veretlen szamosújváriak ballábbal kezdték a mérkőzést, Rania Kara-Jouli rögtön a 2. percben gólt szerzett és átvette a vezetést.

A beszterceiek a lőtt gól után nem vonultak vissza és tovább támadtak, a 10. percben Gévay Dorka bravúrjára volt szükség, hogy az állás ne módosuljon.

A szamosújváriak első komolyabb helyzetére a 17. percben került sor, amikor összehoztak egy szögletet, ami azonban eredménytelen volt.

Egy perccel később egy gyors kontratámadás következtében újra gólhelyzetbe került a Gloria, de Gévay újra védett.

A hazaiak második góljára a 19. percben került sor, amikor Cerescu Cristina kijátszotta a vendégek védelmét és 2-0-ra módosult az állás. A következő gól a 28. percben érkezett, amikor Lung Galau Bawn szerezte meg a mérkőzés 3. gólját, a Gloria számára.

Szünetig még egyszer bevették az Atletic Olimpia kapuját a hazaiak melyek, a 15 éves Corina Colibaba góljával zárták a mérkőzés első félidejét (4-0), de előtte, a 43. percben Gévay Dorka védett egy távoli lövést.

A második félidő a szamosújvári kapus nagy védésével kezdődött, de így sem tudta megállítani a hazaiakat, hogy újabb gólokat szerezzenek. Az 51. percben Rania Kara Jouli, az 52. percben pedig Colibaba vették be Gévay kapuját és az állás 6-0-ra módosult.

A 61. percben egy gyors támadás következtében az Atletic Olimpia csapatkapitánya, Alexandra Iusan megszerezte a labdát és egy elegáns mozdulattal átemelte a Alesia Moldovan kapuson így az állás 6-1 lett.

A Gloria válasza a 62. percben érkezett, amikor Colibaba újabb gólt szerzett, a hetediket, hét perccel később pedig megszerezte a csapat nyolcadik gólját is.

A vendégek a 79. percben újabb gólt szerezhettek volna, a Besztercétől átigazolt Pînzariu beadását Iusan lőtte kapura, ahol résen volt a hazai kapus és védett. Pár másodperccel később Gévay is védett egy nagyot, Scaramelo lövését hárította sikeresen, ahogy egy perccel később a Colibaba védését is.

A találkozó hajrájában Gévay védett kétszer, a 88. és 91. percekben, de így is született még két hazai gól. A 90. percben a szamosújvári Adina Giurgiu szerzett egy öngólt, a 92. percben pedig Emilly da Silva Scaramello 10-1-re beállította a végeredményt.