Vereség a megyei derbin

0 0
Read Time:2 Minute, 59 Second
Akcióban a szamosújváriak / fotó: Riti József Attila – hivatalos

A női Superliga negyedik fordulójában a Szamosújvári CS Atletic Olimpia a Kolozsvári AS FC Universitatea otthonában, a nagyiklódi Iclod Arenan lépett pályára és 4-1 arányú vereséget szenvedett a tizenkétszeres országos bajnok ellen.

A szamosújvári lányok nem ijedtek meg a rangos ellenféltől és bátran léptek pályára. Úgy tűnt, hogy tanultak az elmúlt két mérkőzés hiányosságaiból és igyekeztek korrigálni ezeket.

A kezdeti bizonytalanság után a kolozsváriak összeszedték magukat és támadásba lendültek. A találkozó 18. percében Borodi Adina kijátszotta a vendégek védelmét és az állás 1-0-ra módosult.

A szamosújváriak válasza nem sokat várattatott magára, hat perccel később egy szépen kidolgozott támadás következtében Pinzariu lőtt, de a játékszer elszállt a kapu mellett.

A félidő utolsó helyzete a kolozsváriaké volt, a 41. percben Lavric lőtt, azonban az oldalsó kapufát célozta meg, így az eredmény nem változott.

Gévay véd / fotó: Riti József Attila – hivatalos

Térfélcsere után, az 50. percben Mates Daniela (Atletic Olimpia) próbálta bevenni Iman kapuját, de gyengén lőtt és a játékszer könnyen elkapta az Universitatea kapusa.

Hat perccel később Zamfir húzott el a jobb oldalon és kapura lőtt, de pontatlan volt, így a labda a kapufa mellett ment el.

Látva a szamosújvárik nyomulását a kolozsváriak összeszedték magukat és nyomást gyakoroltak Gévay kapujára. Az 57. percben az egyik játékosuk kapura rúgta a labdát, de a vendégkapus résen volt és szögletbe hárított.

Az Universitatea nyomása meghozta a gyümölcsét a hazaiak számára, a 65. percben, ugyanis Borodi Adina betalált és 2-0-ra módosított az eredményt.

Az Atletic Olimpia válasza hamar érkezett (a 66. percben), az egész csapat az Iman kapuja felé rohant, Iusan pedig akár gólt is lőhetett volna, azonban pontatlan volt és a labda elszánt a felső léc felett.

A találkozó 67. percében Gévay védett egy nagyot, amit a 68. percben megismételt. A 71. percben azonban már semmit sem tehetett és Borodi Adina megszerezte csapata harmadik gólját is (3-0).

A 72. és 74. percekben újra Gévay Dorkáé volt a főszerep amikor két lövést is blokkolt. A 75. percben azonban már semmit sem tehetett, mikor a tapasztalt szamosújvári védő, Olar öngólt szerzett így az állás 4-0-ra módosult.

A szamosújváriak gólja a hajrában érkezett, a csereként beálló Cengherhez került a labda, átemelte a fehér-feketék kapusán és 4-1-re beállította a végeredményt.

Adina Girugiu (sárga) / fotó: Riti József Attila – hivatalos

A vesztes mérkőzés ellenére a csapat jól játszott, a védelem is kezd kialakulni, a Banat Girls-tól érkezett svéd játékos, Amanda Lihv jól teljesített és biztonságot adott a csapatnak. A kapus is jól szerepelt, Gévay Dorkának legalább két – három (ha nem több) jó védése volt a mérkőzésen.

A csapat következő ellenfele, a gyengébb FC Hermannstadt, mellyel szeptember 21-én, 13 órától mérkőzik meg az Atletic Olimpia. A mérkőzés helyszíne a sétatéri Olimpia stadion lesz.

A találkozó végén Iulia Mera edző a következőket nyilatkozta: „a lányok azt játszódtak, amit begyakoroltunk. Mérkőzésről mérkőzésre fejlődünk, a szervezés sokkal jobb, mint amilyen a múltban volt és ennek örvendek, a mai eredmény ellenére. A Hermannstadt elleni mérkőzésen győzelemre játszunk. Bízom a lányokban és remélem, hogy jó eredményt érünk el. A szombati mérkőzésen várjuk a szurkolókat, hogy támogassanak minket.”