Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 50 Second
Vasutas győzelem. Omrani a ladánál / fotó: Riti József Attila

A Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első mérkőzésén a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a boszniai bajnokot, az FC Borac Banja Luka csapatát. A végeredmény 3-1 volt a kolozsvári csapat számára. A mérkőzés gólszerzői Omrani (11. perc), Deac (28. perc), Sigurjonsson (60. perc), illetve Moraitis (45+1. perc)

A mérkőzés a hazaiak támadásával kezdődött, akik már a második percben, Deac személyében veszélyeztették Lakic kapuját. Egy perccel később már Păun volt az, aki gondot okozott a boszniai szerb csapat védelmének.

A 7. percben Sigurjonsson került sorra és eredménytelenül lőtt az ellenfél kapujára. A mérkőzés 10. percében Djorde Milojevic a tizenhatoson belül buktatta Omranit, és a mérkőzés holland játékvezetője bűntetőt ítélt a kolozsvári csapat számára. A bűntetőt Deac végezte, de csak a kapufát kapta el, Omrani azonban résen volt, elkapta a lepattanó labdát és a Borac kapujába lőtte (1-0).

A vendégek első helyzetét a 16. percben jegyezhettük, amikor Djordje Cosic szabadrúgásból lőtt kapura, de a játékszer a felső léc felett szállt el.

Az ellenfelét nagymértékben domináló CFR a 20. percben jutott szabadrúgáshoz, de ez nem hozott változást az eredményjelzőn.

Négy perccel később, a vasutasok egykori játékosa, Stojan Vranjes (jelenleg a Borac csapatkapitánya) lőtt egy eredménytelen szabadrúgást.

Az első félidő 28. percében egy negyven méteres sprint után, Păun a játékszert Omraninak továbbította, aki tovább passzolta Deáknak, az utóbbi pedig Lakic kapujába lőtte és megduplázta a kolozsváriak előnyét. (2-0)

A mérkőzés 33. percében jegyezhettük a vendégek legnagyobb helyzetét, amikor Subic lőtt kapura, de Arlauskis résen volt és védett.

A tempót továbbra is a hazaiak diktálták és a 39. percben Omrani személyében újabb gólt szerezhettek volna, de vendégek védelme résen volt. Négy perccel később Păun került gólhelyzetbe, de a játékszer elszállt a lapu felett.

Az első félidő hosszabbítás perceiben lelankadt a vasutas csapat védelmének figyelme és Panagiotis Moraitis a kapuba fejelte Ziljkic beadását (2-1).

A második félidő is a CFR támadásával és dominálásával kezdődött és a 60. percben Sigurjonsson szerzett egy újabb kolozsvári gólt és ezzel 3-1-re beállította a végeredményt.

A mérkőzés 67. percében Marius Șumudică pályára küldte Petrilat, akit nagy lelkesedéssel fogadtak a szurkolók.

A mérkőzés hátralévő perceiben a hazaiak visszafogták a tempót, de továbbra is ők uralták a mérkőzést.

A továbbjutás a jövő heti visszavágón dől majd el. A Kolozsvári CFR július 13-án, 21:00 órától Banja Lukán lép pályára a helybéli FC Borac ellen. Továbbjutás esetén a Fola Esch (Luxemburg) és a Lincoln Red Imps (Gibraltár) közötti mérkőzés győztesével csap majd össze.