RMDSZ népírtás Dés Kemény Csicsergők
0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

Miután a rájátszás első menetében hazai pályán kétszer is nyert a Dési Unirea az újonc Szucsávai CSM ellen, a hétvégi visszavágón is győzött, méghozzá a moldvai municipium sportcsarnokában. Ovidiu Stelian Tămaş edző tanítványai ezúttal is bebizonyították, a dési együttesnek nem az alsóházban a helye, hanem sokkal feljebb, dehát a bajnokság alapszakaszában váratlanul otthon is elveszítették néhány mérkőzést, ami meghatározta az évad mérlegét és nem utolsó sorban helyezésüket. Jóformán semmi problémát nem okozott a vendégeknek a szucsávai alakulat, amely csak a harmadik szettben tanúsított ellenállást. A végeredmény: CSM – Unirea 0-3 (-15,-19,-26) mindent elmond a vendégek fölényéről, akik az első két találkozó eredményeinek tudatában sokkal nyugodtabban és higgadtabban szerepeltek. Az összecsapás 73 percet tartott, ennek is közel felét a harmadik szettben jegyeztük, amikor a hazaiak is vezettek néhányszor (például 25-24-re), de a Kolozs megyeiek nem hagyták magukat és akkor kapcsoltak rá amikor csak kellett, kipipálva a harmadik játékrészt is. Ha csapatban remekül szerepeltek a désiek, egyéniben már nem voltak éppoly sikeresek. Ha máskor a másodedzői szerepet is betöltő Silviu Suson 14-15 pontot ér el, ezúttal alig 7 ponttal tűnt ki társai köréből, ami nem épp oly nagy teljesítmény. Ellenben, túloldalon, a CSM – nál Marius Gontariu (ne tévesszük össze a válogatott Adrian Gontariuval) 12 pontot szerzett, de ez sem volt elég egy jobb eredmény eléréséhez, ugyanis társai messze lemaradtak tőle
Ugyancsak az alsóház hétvégi fordulójában Kolozsváron az Universitatea 3-1 (24,24,-17,20) arányban bizonyult jobbnak a Bukaresti Ştiinţa gárdájánál. A második mérkőzésre lapzártánk után került sor.