RMDSZ népírtás Dés Kemény Csicsergők
0 0
Read Time:4 Minute, 30 Second
Bordóban Malele / fotó: Riti József Attila

A Superliga 7. fordulójában nem szerepeltek túl jól a bajnokság legjobb csapatai. A CFR hazai pályán nyújtott felejthető produkciót, 3-1-re kikapott a Farul Constanțatól, a FCSB pedig, szintén hazai pályán az utolsó pillanatban hozott össze egy 2-2-es döntetlent.

Az edzőváltáson átesett Kolozsvári Universitatea sem szerepelt túl jól, idegenben, az FC Voluntari otthonában, a forduló nyitányában csak egy gól nélküli döntetlenre futotta.

FC Voluntari – Kolozsvári Universitatea FC 0-0

Amint feljebb írtuk új edzővel állt fel az egyetemi múltú csapat, de túl kevés idő telt el Eugen Neagoie kinevezése és a pénteki mérkőzés között, hogy érdemben változtatni tudjon a csapat játékán, így az első győzelem még várat magára.

Aki nem látta az Universitatea mérkőzését és csak a statisztikát pillantotta meg annak érthetetlennek tűnik az eredmény, ugyanis 56%-ban birtokolták a labdát, illetve 20 alkalommal lőttek kapura. A kapura lövések nagy száma ellenére alig kétszer érték el a kaput ezek a lövések.

Az első félidőben a kolozsvári csapat uralta a mérkőzést, a hazaiaknak csak egyetlen egy gólhelyzetük volt, a 23. percben, Răduț beadását blokkolta a vendégek védelme. Az U játékosai három konkrét esetben veszélyeztették a hazai kaput, a 14. percben Ely Fernandez, a 27. és 36. percekben Alex Chipciu lőtt kapura, de mindketten eredménytelenek voltak. A zöld foki játékos mellé lőtt, Chipciu lövéseit pedig Mihai Popa kapus hárította.

A félidő 37. percében Ricardinho a tizenhatoson belül kézzel ért a labdához, Adrian Cojocaru játékvezető azonban nem adott bűntetőt a vendégcsapatnak. A játékvezetőnek a videóbíró sem szólt, így újabb óriási hibát róhatunk a VAR kontójára.

Szünet után újra az Universitatea uralta a mérkőzést. Az 57. percben Roberto Pires lövését blokkolta Mihai Popa, a 64. percben pedig Briceag lövése mellé ment.

A 74. percben Aliji szerezhetett volna gólt a Voluntari számára, a szabadrúgásból lőtt játékszer azonban elszállt Gorcea kapuja mellett.

A hajrában a fehér-feketék is összehoztak egy helyzetet, Ovidiu Bic próbálkozott egy távoli lövéssel, de a játékszer jóval a felső léc felett szállt el.

Kolozsvári CFR – Farul Constanța 1-3 (Malele 10. perc, illetve Pitu 36. percben L. Munteanu 63. és 87. percekben)

A Farul elleni töltötte le második eltiltott mérkőzését Dan Petrescu, aki így nem lehetett ott a kispadon, de attól még alaposan felkavarta a csapatot. Több olyan játékos is lehetőséget kapott, aki keveset vagy egyeltalán nem játszott az idei szezonban. Ilyen volt Rareș Bălan aki az ifiszabály miatt lehetett ott a kezdőben.

A Vasutas jól kezdte a mérkőzést, a 6. percben a Păun által szögletből beadott labda végül Malelehez jutott, aki belőtte a hálóba. A hazaiak öröme csak pár percig tartott, mert Radu Petrescu játékvezető a VAR javaslatára a pálya szélén lévő monitorhoz ment, ahol visszanézte a helyzetet és mindenki megdöbbenésére les miatt érvénytelenítette a találatot és bűntetőt ítélt a hazai csapat számára, ugyanis előtte az egyik konstancai játékos kézzel ért a labdához. A bűntetőt ugyanaz a Malele végezte, aki így kétszer örülhetett a gól miatt (1-0).

A találkozó 20. percében Malele ment el a bal felén majd a labdát Hoban fejére tette, de a 39. éves játékos gyengén fejelt.

Nyolc perccel később Păun lőtt a tizenhatos sarkától, de Aioani kapust vette célba, aki könnyen elkapta a labdát.

A 31. percben a CFR-nél is megfordult Alibec egy Pazar mozdulattal, sarokkal akart gólt szerezni, hogy megalázza egykori csapattársait, de nem járt sikerrel.

Három perccel később Kiki indította a jobb felén Pitut, aki kijátszotta a lesszabályt és belőtte Scufett kapujába a labdát. A gólt érvénytelenítette a játékvezető, de a videóbíró súgott neki, hogy les volt így végül megadta és az állás 1-1-re módosult.

A 41. percben egy újabb vendégakciót jegyeztünk, amikor Artean lövése elszállt a kapu mellett.

Az első félidő hajrájában, a 43. percben Hoban kapott egy labdát, de ezúttal is pontatlan volt.

Térfélcsere után a kolozsváriak pályára küldték Camorat és Deacot is, hogy felpörgessék a csapat játékát, de ez nem történt meg. Mi több a szezon egyik legborzalmasabb félidőjét hozták össze a hazai csapat játékosai.

Az 53. és 55. percekben a két csapat osztozott egy-egy helyzeten, azonban Păun és Alibec is eredménytelenek voltak.

Păun helyzete volt az utolsó, amit összehozott a CFR a vasárnapi mérkőzésen. Ami azután következett kínszenvedés volt a szurkolók számára. A Firenezétől kölcsönbe visszaérkezett Luis Munteanu kihasználta a nem összeszokott hazai védelem álmodozását és kétszer is betalált (63. és 87. percekben).

A mérkőzés végén a szurkolók vegyesen reagáltak a vereségre. A kettes tribün egy része Dasn Petrescu lemondását követelte, a galeri pedig azt énekelte, hogy aki vasutas sosem szomorú („cine este ceferist niciodată nu e trist”), de végül, amikor a játékosok levonultak mindenki tapsolt a csapatnak, ugyanis annyi örömöt okoztak a szurkolóknak.