A bölények nyerték a Liga 5 szamosújvári csoportját

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second
A bajnok és a második helyezett / fotó:AJF Cluj

A szamosújvári labdarugó testület szervezésében zajlott V. liga bajnoksága is lezárult. A 12 vidéki csapatot magába foglalt csoport idei nyertese az A.C.S. AVANTUL BIZONII Recea Cristur együttese, amely 59 ponttal végzett az első helyen. Érdekes, a bajnokság győztese csak a 22. utolsó fordulóban döt el, addig mindvégig a Szasz nyíresi Avantul állt az élen. A két élcsapat közti találkozóra a Kolozsvári Arénában került sor a FIFA játékvezető, Horațiu Feșnic bíráskodásával. A Bölények nagy meglepetésre 6-2 arányban nyertek, így ők hódították el a bajnoki címet. Az összecsapás végén a Megyei Labdarúgó Testület elnöknője, Teodora Albon nyújtotta át a győzteseknek a bajnoknak járó kupát és oklevelet, valamint az ilyenkor szokásos bajnoki mezt. Az éllovas gólaránya, 111-29 mindent elmond a Dés környéki alakulat támadó játékáról.

A Liga 5 szamosújvári csoportjának gólkirályi címét az idén a szásznyíresi Zelencz Tibor hódította el. Mikeháza polgármestere nem kevesebb mint 41 alkalommal talált be az ellenfél kapujába. Az elöljáró, labdarúgó pályafutása során szerepelt a Kolozsvári CFR 1907, a Nagybányai Minerul, a Dési Unirea, a Brassói Corona, valamint a Vajdahunyadi Corvinul együtteseiben. Jelenleg is alapjátékos a szásznyíresi gárdában, vasárnapról-vasárnapra ott van a pályán, de az edzői szerepet is ő tölti be.