Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:3 Minute, 16 Second

A Dési Unirea hazai pályán fogadta az Oțelul Galațiot és 2-0 arányú győzelmet aratott. A találkozó góljait Angelo Cocian szerezte a 8. és a 45. percekben.

Mielőtt még elutaztak volna Erdélybe az Oțelul Galați labdarúgói, Dorinel Munteanu edző figyelmeztette tanítványait, nehéz mérkőzés vár rájuk Désen, ismérven az Unirea eddigi teljesítményét hazai pályán. Nem véletlenül indultak el még csütörtök délelőtt, hogy aztán egy napot a Hargita megyei Maroshévízen töltsenek, ahol egy edzést is tartottak a helyi Maros sporttelepen. Fő céljuk az volt, minél pihentebben álljanak ki szombat délelőtt a sétatéri stadion pályáján.  Igenám, de jóslatuk nem vált be, hiszen az Unirea játékosai már a találkozó első felében igazán elfárasztották a táblázat éllovasait és mire felébredtek azok, a hazaiak már két góllal terhelték meg a Kolozsvári Universitateanál is megfordult Dur-Bozoancă hálóőr kapuját.

Mindkét találat az összecsapás legjobb játékosa, Angelo Cocian nevéhez fűződik. A 8. percben a csapatkapitány, Florin Blaj jobboldali beadását alig öt méterről továbbította a galaciak kapujába, majd az első félidő utolsó percében kb. húsz méterről talált be az ellenfél kapujának jobb sarkába. Addig is Adrian Popnak és Angelo Cociannak még volt két jó gólhelyzete a 20., illetve a 21. percben, amikor a désiek valóságos ostrom alá vették az Oţelul tizenhatosát és csak szerencsén múlott, hogy a hazaiak nem növelték előnyüket.

A vendégeknek az első 45. perc hosszabbításában volt egy kapufájuk, az olasz Juri Cisotti révén. Szünet után feljöttek a galaciak, Dorinel Munteanu tréner taktikát változtatott, ha az első játékrészben inkább hosszú labdákkal próbálták megközelíteni a tartalékkapus, Claudiu Chindriş tizenhatosát, térfélcsere után letetették a labdát és sok passzal igyekeztek eredményessé válni. Nem csoda, ha több mint húsz percig uralták a játékot és gólhelyzetek szempontjából is jobban álltak, mint a hazai csapat

Az 54. percben egy 25 méteres bombát hárított Chindriș míg az 59. percben Gorovei közeli fejesét emelte a léc fölé. Az 55. percben a labda mégis bejutott a désiek kapujába, de a találatot Mazilu Florin Ovidiu szatmárnémeti játékvezető nem adta meg, ugyanis Gabriel Cărjan kézzel változtatott irányt a labdának.

Dragoş Militaru dési mester öt cserével igyekezett megfékezni a vendégek rohamait és ez sikerült is neki, sőt mi több a második félidőben cserjátékosként beállt Ionuţ Frăsineanu és Gabriel Fulga igazi veszélyt jelentettek a vereségbe beletörődött Oţelul táborában.

A találkozó nagy győztese azért az eddig a cserepadon tartott Claudiu Chindriş kapus volt, aki hibátlanul őrizte kapuját és ezentúl komoly vetélytársa lehet a Moldva Köztársaság válogatottja kapusának, Dorian Raileanunak.

A galaciakat egy húsztagú szurkolócsoportot is elkísérté Désre, amely mindvégig hangosan buzdította kedvenceit.

A meccs végén, sportszerűen Dorinel Munteanu galaci tréner elismerte az Unirea sikerét és személyesen gratulált Gabi Magdaşnak, a dési klub ügyvezető igazgatójának. Szép gesztus volt, amire felfigyelt több néző is.

A désiek felállitása: Chindriş – Maftei, Burdeţ, D. Pop, Buta – Ad. Pop, Chira, Kereki Mihály, Cocian – AL. Pop, Fl. Blaj. Cserejátékosok: Frăsineanu, Fulga, Greu, Vomir, Gâţ.