Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second
Győzelem Nagybánya ellen / fotó: FB – CS Unirea Dej

Gyenge kezdet után, a visszavágó második felében kezd „felébredni” a Dési Unirea és a hétvégi 16. fordulóban kipipálta sorozatban harmadik győzelmét, 3-2 arányban győzte le a Nagybányai Ştiinţa Explorărit. A mérkőzés jó két órát tartott, ami próbára tette mindkét fél játékosait.

A dési és a máramarosi együttes közti összecsapások mindig szorosak voltak. Így volt szombaton este is, amikor valamivel többen foglaltak helyet a sétatéri sportcsarnok. A szurkolók nem csalódtak, izgalmas, fordulatokban gazdag küzdelemnek lehettek szemtanúi. Felváltva vezettek az ellenfelek és mindvégig sakkba tartották a nézőket, a csapatok megcsillogtatták a röplabda erényeit. Az utolsó szett volt a döntő, amikor Ovidiu Tămaş edző tanítványai meglógtak és 15-11-re megnyerték a csatát. A nagybányaiak nem játszottak másodszerepet és amint azt már tőlük évek során megszoktuk, az Unirea ellen mindig nagyobb lelkesedéssel és odaadással szerepelnek, ez már hagyomány. Minden évadban egymás között cserélik a játékosokat, de többnyire inkább a désiek szerződnek a Marius Botea és Sorin Pop (a sportág legrégibb edzőpárosa) által edzett gárdához.

A hétvégi 16. fordulóban a hazaiak legjobb embere a nagybányaiak ellen Andrei Grigoraş volt 23 ponttal, míg a vendégek legeredményesebb játékosa Mihai Tarţa volt 28 ponttal. Az utóbbi a Zilahi Remat csapatával ezelőtt négy évvel bajnoki címet is szerzett.

A désiekre a következő menetben már nehezebb feladat vár, Bukarestben a remek formában szereplő Dinamo lesz az ellenfelük.