KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:1 Minute, 35 Second

A Liga 2, 17. fordulójában a Dési Unirea idegenben, az FK Csíkszereda otthonában lépett pályára és 2-0 arányú vereséget szenvedett.

Az Unirea szereplése messze elmaradt a várakozástól, az összecsapás első húsz percében a hazaiak még szuszogni sem hagyták ellenfelüket. Mindjárt a 4. percben Schieb eltalálta a kapufát és jelezte nehéz dolguk lesz a Kolozs megyeiknek.

A 20. percben hosszantartó szeredai fölény után megszületett az első gól, Kovács Lóránt alig egy pár méterről talált be a tehetetlen Dragoş Răileanu kapujába.

A désiek első komolyabb helyzetét a 21, percben jegyeztük, amikor Gyenge Szilárd kapus hárította Mircea Manole lövését.

Térfélcsere után mintha feladták volna a középpályát a hazaiak, de ezt nem sikerült kihasználniuk a vendégeknek, akik kaptak még egy gólt a 60. percben, amikor Richard Jelena kilenc méterről terhelte meg Răileanu hálóját. Hiába hajtott végre öt cserét, Dragoş Militaru dési trénernek ezúttal nem sikerült felráznia tanítványait, akik igazi csúcsot döntöttek meg a sárgalapokkal kapcsolatban, sőt mi több, a 66. percben Robert Avram piteşti-i játékvezető kiállította Kereki Mihály középhátvédet, aki addig jól szerepelt. Ez a döntés aztán teljesen lerombolta a vendégeket, melyek sehogy sem találtak magukra.

Az összecsapás utolsó percében a második félidőben pályára lépő örmény Metoyan akár 3-0-ra növelte volna a székelyek előnyét, de a tizenhatos tájékáról a felső léc fölé küldte a labdát. A csíkszeredai mérkőzésre egy kb. húsz tagú szurkolócsoport is elkísérték a csapatot és egy molinóval tüntettek a háború ellen.