szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:2 Minute, 37 Second
Cocian gólja / fotó: Riti József Attila

A Liga 2, 11. fordulójában a Dési Unirea hazai pályán fogadta az FC Brassót és 2-1 arányú győzelmet aratott. A találkozó góljait Fulga (13. perc), Cocian (49. perc), illetve Angelov (22. perc – bűntető) szerezték.

A találkozó kiegyensúlyozott volt, mindkét fél lehetőséget kapott, de mégis elsőnek a hazaiak éltek vele. A 13. percben kihasználták a brassói védelem álmodozását és a Fulga betalált. A helyzet Alex Poptól indult, akinek beadását Micu hárította, de csak Fulgaig, aki nem tévedett (1-0).

A désiek előnye nem sokáig tartott, a védelem felelőtlenül lefaultolta Chică-Roșă brassói játékost, a játékvezető pedig bűntetőt ítélt a vendégek számára. A bűntetőt Angelov értékesítette a 22. percben (1-1).

Térfélcsere után a désiek támadtak jobban, a 46. percben pedig szabadrúgáshoz jutottak. A szabadrúgást a bajnokság második legjobb gólvágója, Angelo Cocian végezte és az ellenfél hálójába vágta a labdát. A sikerhez az is hozzájárult, hogy az FC Brassó kapusa, Micu rosszul állította fel a sorfalat (2-1).

A vezető gól után szinte semmi érdemleges nem történt, kivéve Dumbravă helyzetét, aki a 78. percben mintegy öt méterről fejelt kapura, de az Unirea kapusa, Chindriș bravúrosan védett. A kapusnak sorozatban a harmadik mérkőzése (melyen két gólt kapott) és lassan alapemberré válik, Dorian Railean (moldvai válogatott kapus) ellenében, aki azért került kispadra mert a Progresul Spartac Bukarest elleni mérkőzésen mindkét kapott gólban hibás volt.

Korán van még arra, igaz, de a szurkolók a mérkőzés végén azt követelték a játékosoktól, hogy harcoljanak meg a feljutásért. Az esetleges feljútás nagy fejvájást okozna a klub vezetőségének, ugyanis nem rendelkeznek akkora gazdasági erővel, hogy a csapat az élvonalban működhessen. A pálya sem felel meg a Superliga igényeinek, így több mint valószínű, hogy Kolozsváron (vagy akár Besztercén) kéne játszanak, mely komoly hátrányt jelentene a dési szurkolók és a közönség számára.

A mérkőzést követően a dési vezetőedző, Dragoș Militaru gratulált legénységének és elmondta reméli a játékosok nem szálnak el a klub jó teljesítménye miatt.