Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 13 Second
Bordoban Malele /fotó: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ

Október 23-án, vasárnap este újabb epizódját írták Kolozsvár örökös rangadójának. A Superliga 15. fordulójában a Kolozsvári CFR és a Kolozsvári FC Universitatea a sétatéri arénán csaptak össze. A találkozó a vasutas csapat 2-1-es győzelmével végződött. A mérkőzés góljait Deac (25. perc), Malele (60. perc), illetve Pires (90+3. perc) szerezték. Mindhárom találat bűntetőből született.

Az összecsapás nem hagyta hidegen a szurkolókat sem, összesen 24500 ember látogatott ki az arénára. A vasutas szurkolók is történelmet írtak, ugyanis nem kevesebben mint 1500-an foglaltak helyet a vendégszektorban és buzdították csapatukat. Valószínű, hogy a CFR szurkolók száma valójában nagyobb volt, ugyanis volt, aki nem a vendégszektorban váltott jegyet.

A találkozó első perceiben a hazaiak szurkolótábora több görögtüzet is bevetett, így füstbe borították a pályát, melynek következtében nehezen lélegezhetővé vált a levegő, de ez nem állította meg a két fél motivált legénységét, hogy apait – anyait beadjanak és megpróbáljanak veszélyes helyzeteket összehozni.

Már az elejétől látszott, hogy a bajnokcsapat az esélyesebb, mely csak az ellenfél tévedését várta, ami meg is érkezett, a 23. percben amikor a tizenhatoson belül Florin Ilie fejbe rúgta Yuri Mathiast és a játékvezető bűntetőt ítélt. A tizenegyest Ciprian Deac értékesítette és 0-1-re módosította az állást.

A 38. percben az Universitatea is helyzetbe került, de Fülöp Loránd lövését megfelelően blokkolta a CFR kapusa.

Térfélcsere után is a vendégcsapat volt az esélyesebb, a 60. percben Chepas Malele is gólt szerzett, miután Bălan felelőtlenül lelépte és újabb bűntetőt ítélt a játékvezető (0-2).

Végezetül a hazaiak szépítő gólja is bűntetőből érkezett, miután a 90+2. percben Kolinger saját tizenhatosán belül lekönyökölte Bălant. A Romario Pires által értékesített bűntetőbe beért ugyan Simone Scuffet, de hárítani nem tudott, így a végeredmény 2-1 lett a vasutas csapat számára.