Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 27 Second

Nehéz mérkőzése volt a hétvégi 22. fordulóban a Dési Unireanak. Senki sem várt csodát tőlük, de tiszteséges szereplést igen. Kihasználva, hogy a galaciak a játék előtti napon Kolozsváron szerepeltek az Universitatea ellen, a hazaiak jól kezdtek, és meg is nyerték az első szettet 25-20 arányban. Valóban, a vendégek kissé fáradtan (nem csoda, a hosszú utazás mellett sorozatban két bajnokit kellett lebonyolítsanak) indultak, látszott náluk az előző napi meccs nyoma, habár a sereghajtó főiskolások voltak az ellenfeleik.  A következő három menet már az övék volt, de a harmadikban majdnem a végéig a hazaiak irányították a játékot és a szett nem kevesebb mint 36 percet tartott.  A végeredmény: Dési Unirea – Galaci Arcada 1-3 (20,-16,-28,-16).

Máskülönben, az egész mérkőzés időtartama 109 perc volt, ami azt mutatja, a bajnokoknak nem volt éppen olyan könnyű dolguk, amint azt sokan elképzelték.  Tămaş Stelian Ovidiu dési edző tanítványai szinte elfelejtették mióta nem győztek, ezért mindent beleadtak, hogy saját nézőik előtt bebizonyítsák fáradozásaikat egy tiszteséges eredmény eléréséhez. Ha ez nem is sikerült a hétvégi összecsapáson, egy szettet, azonban, elraboltak a nemzetközi szinten is szereplő Arcada gárdájától, amelyben több tartalék is pályára lépett (volt is honnan, hiszen bő játékoskerettel rendelkezik).

A nyertesek legeredményesebb röplabdázója ezúttal is a dán Madson Oskar Kjerstein volt 17 ponttal.  Ugyanennyit ért el a désiek legjobb játékosa, a brazil  Victor Hugo Simoes Rosa Santana is.

Ezzel lezárult az alapszakasz, a helyezések alapján mindkét Kolozs megyei csapat az alsóházban folytatja a küzdelmet. Nem is olyan rég Dés azért ott volt a legjobbak között… Sajnos, ez már a múlté.