KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:1 Minute, 10 Second
1-1 a kolozsvári rangadón / fotó: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ

Csütörtök este, a Kolozsvár Arénán, a román kupa csoportkörének első mérkőzésén a Kolozsvári U FC és a Kolozsvári CFR csapta össze erejét. Az eredmény végül 1-1 lett, a gólokat Birligea (3. perc), illetve Roger (64. perc, öngól) szerezték.

A CFR vezetőedzője, Dan Petrescu több alapemberét pihentette, több olyan játékos kezdett a kupameccsen, aki egyeltalán vagy keveset játszott az idén.

A vendégek rögtön az első helyzetből be is találtak, a 3. percben Birligea fejelte Gorcea kapujába a szögletből érkezett labdát és az állást 0-1-re módosult, a vasutas szurkolók örömére, melyek nagy számban látogattak el a sétatéri stadionba.

A gól után a Dan Pertrescu legénysége visszalépett kicsit, de a hazaiak így is csak a 36. percben kerültek gólhelyzetbe, amikor Bălan fejelte kapura Remacle beadását, de eredménytelen volt.

A 44. percben Birligea egyedül találta magát az Universitatea kapusával, de lövését blokkolta a hálóőr.

Térfélcsere után, a 64. percben Filip lőtt kapura, a játékszer Roger lábán pattant és a hálóba repült. Az öngólt követően az állás 1-1-re módosult.

A mérkőzés végén mindkét oldalon jegyeztünk egy-egy helyzetet, az állás azonban nem módosult.

A két csapat vasárnap este (október 23, 21:00) újra találkozik, de ezúttal a bajnokságban, az alapszakasz 15. fordulójában.

Október 20-án a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK is pályára lépett és 3-1-re győzte le, idegenben a Petrolul Ploieștiet.