Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 11 Second

Ha nem is a táblázat élén levő csapatokról van szó, a hétvégi 14. forduló keretében a Herbák stadion pályáján lebonyolított Santájáét – Désaknai Minerul 1947 mérkőzés nyugodtan nevezhető megyei rangadónak, hiszen a középmezőny két szomszédos csapatáról van szó.

Nem véletlen, hogy a kettőjük közti hétvégi találkozó is szoros játékot eredményezett és az 1-1-es döntetlen is igazságos volt, habár a hazaiaknak sokkel több helyzetük adódott, mint az inkább védekezésre beállott bányászoknak, akik, azonban, okosan őrizték kapujukat és még egyenlíteni is tudtak.

A kolozsváriak sikerében oroszlánrészt vállalt a 39 esztendős zilahi születésű és éveken keresztül az U FC-nél szereplő Dorin Goga középcsatár, aki péntek délután is megtette kötelességét, megszerezve a vezetést a mérkőzés 10.percében. A vendégek sem hagyták magukat, Dan Şomcherechi edző tanítványai egyre gyakrabban közelitették meg a fiatal Bogdan Checicheş kapuját. Fáradozásuknak volt eredménye, az 54. percben csapatkapitányuk, Emanuel Negru kiegyenlített.

Ungureanu Diana Mădălina játékvezető az 1-1 (1-0)-es eredménnyel fújta le a párharcot, amellyel mindkét fél meg volt elégedve. Az első menetben, Révkolostoron, ellenben, a Sanatatea nyert. A Dés melletti együttest a visszavágás vágya hajtotta a hétvégi összecsapáson, de ezúttal csak egy pont elérésére tellett.

Íme a két csapat szereposztása: Sănătatea: Checicheş  – Diószegi, Junior, Cimpoieşu, Gaddo – Ştefan, Sárosi, D. Paul, Creţ – Goga, Zanc.Edző:   Dican  Feri. Minerul 1947: Papp Paul – Maxin, Milcheş,  Negru, Mureşan – Pascu, Cristea, Sucitu Bogdan Pop – Şanta, Rareş Bogdan. Edző: Dan Şomcherechi.