Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

Az Európai Conferencialiaga második körének visszavágó mérkőzésén a Kolozsvári CFR Andorrában, az Inter Club d’Escaldes otthonában lépett pályára, a végeredmény pedig meglepően 1-1 volt, de így is továbbjutott a kolozsvári csapat, mert a kolozsvári mérkőzésen 3-0-ra verték Andorra bajnokát. A találkozó góljait Soldevila (21. perc), illetve Deac (51. perc) szerezték.

A szerdai mérkőzés első félidőjében rosszul játszott a CFR, a hazaiak pedig meglepően, de uralták a mérkőzést, a 21. percben pedig Soldevila kihasználta Bălgrădean tévedését és sikerült gólt szereznie.

A kolozsváriak válasza azonban nem érkezett az első félidőben, továbbra is meglepően rosszul játszottak. A rossz játéknak azonban számos okai vannak, mint például az, hogy nem vették komolyan ellenfelüket, műfüves pályán utaztak, a helyszín tengerszint felett van 1400 méterrel, az utazás fáradságai, de mindez nem mentség arra, hogy szerepeltek a kolozsváriak.

Szünet után valamennyire megváltozott a vasutasok játéka, de továbbra is félvállról kezelték ellenfelüket és ez teljesítményükben is meglátszott.

A CFR egyenlítő gólja az 51. percben érkezett, mikor Deac végzett el tökéletesen egy bűntetőt.

A mérkőzés végén a norvég játékvezető két hazai játékost is kiállított, de a vasutasoknak még így sem sikerült átvenni a vezetést.

A harmadik fordulóban a Kolozsvári CFR a fehérorosz bajnokkal, azaz a  Futbolni Klub Sahcjor Szalihorszkkal találkozik. Az első mérkőzést idegenben (augusztus 4) játszák, a visszavágót pedig egy héttel később Kolozsváron. A szankciók miatt a fehéroroszok semleges pályán játszák hazai mérkőzéseiket, így ez előnyére válhat a kolozsvári csapatnak.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a többi csapat csütörtökön délután játszanak. A Sepsi OSK mérkőzését (július 28, 20:00) a TVR1 közvetíti és ami érdekes, hogy a kommentár magyar lesz (ha nem változik addig).

Továbbá el kell mondanunk, hogy a Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágó mérkőzésén a Ferencváros TC 4-1-re győzte le Pozsonyban, a Pozsonyi Slovant és továbbjutott a harmadik körbe, ahol a Qarabaggal játszik.