Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 8 Second
Archív felvétel / ©📷 Riti József Attila

A liga 2, felsőházi rájátszásának 7. fordulójában bukaresti Arcul de Triumf stadionban került sor a Dinamo Bukarest – Dési Unirea mérkőzésre, melynek végeredménye 0-0 volt.

A mérkőzés első félidőjében a Dinamo játszott veszélyesebben, de nem tudták kihasználni az előnyüket. Az Unirea is megpróbálta megszerezni a vezetést, de sikertelenül.

A második félidőben mindkét csapat keményen játszott, és a vendégcsapat játszott határozottabban, ami lehetőséget teremtett számukra a gólszerzésre, de a mérkőzés hajrája a házigazdáké volt, kik két lehetőséget is kihagytak.

A mérkőzésen azonban nem csak a játékosok teljesítménye volt érdekes. A lelátón a Dinamo szurkolói frusztráltak voltak, és szidalmazták a játékosokat. Sőt, még műanyag üvegeket is dobáltak a pályára, ami veszélyeztette a játékosokat és a játékmenetet is. A szurkolókon kívül a hazai csapat stábja sem viselkedett túl szakmaian, ugyanis az egyikük fojtogatni kezdte a désiek szakmai csapatának egyik tagja, amit kiállítással díjazott a játékvezető.

Kezdőcsapatok:

Dinamo: Dujmovic – Moura, Giafer, Patriche, Amzăr – Iglesias, Larrucea, Roșu – Irimia, Ghezali, Bani

Cserék: Oncescu – Bena, Roșu, Borcea, Bordușanu, Șerban, Buleică, Pop, Florescu

Unirea Dej: Răilean – Gîț, Pop, Chira, Maftei – Militaru, Pop, Matiș – Pop, Ciocan, Blaj

Cserék: Chindriș – Checicheș, Buta, Cătinean, Pop, Budeț, Fulga, Bogdan, Frăsineanu

„A nagyobb lehetőségeink a második félidőben voltak, de azért jöttünk, hogy megvédjük az esélyünket a 5. helyhez, mely pótselejtezőt biztosít. Ha valaki azt mondta volna előzőleg, hogy egy pontot szerezünk, azt mondtam volna, oké, megyünk tovább. Most is ugyanaz az érzésem. Nagy volt a feszültség, kiabálás és üvöltés a második félidőben…nem tudtam, hova nézzek, hol a pályára, hol a lelátóra.

Egy teljes káosz volt, főleg az utolsó húsz percben. Nem mondtam semmit a szurkolóknak, de ők szidtak engem. Mondtam nekik, hogy nem mondtam nekik semmit, csak azért jöttünk, hogy megvédjük az esélyünket. Mi egy nagyon kicsi csapat vagyunk, egy olyan csapat, akinek senki sem adott esélyt arra, hogy a második ligában marad, folytatni fogja a küzdelmet a play-offban, majd valami nagyot fog mutatni.

Nincs dolgom a szurkolókkal, mindenki saját frusztrációjával rendelkezik, csak azt magyaráztam el nekik, hogy nem tudom, miért szidnak és dobálnak üvegeket. Sikerült ellenállnunk egy hagyományos csapatnak, egy olyan csapatnak, amelynek az egyik legjobb játéka van a play-offban. Az első meccsen 3-0-ra vert minket, most pedig vissza akartunk vágni.”