Döntetlen Udvarhelyen

0 0
Read Time:2 Minute, 38 Second

A női Superliga nyolcadik fordulójában, mely egyben a visszavágó első hétvégéje, a Szamosújvári Atletic Olimpia idegenben, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina otthonában lépet pályára, a végeredmény 1-1 volt. A szamosújvári csapat gólját Pînzariu szerezte a találkozó 52. percében.

Az Atletic Olimpia győzni ment Székelyudvarhelyre és ezt rögtön az első percekben bemutatta, ugyanis támadást támadás után indított a házigazdák kapuja felé.

Az első komolyabb helyzetre a 3. percben került sor, amikor Zamfir betörését a jobb oldalon szögletbe hárított a Vasas védelme.

A hazaiak válasza egy perccel később érkezett, támadóik megpróbáltak betörni a jobb oldalon, a védősor és Gévay összjátéka következtében a szamosújváriak hárítottak.

A 8. percben egy hosszabb támadás után Daniela Mateș próbálkozott egy távoli lövéssel, ami eredménytelen volt, mert a játékszer Lengyel Kriszta, hazai kapus karjaiban landolt.

A 11. percben a Vasas játékosai is próbálkoztak, de támadásuk még azelőtt kifúladt, hogy Gévay tizenhatosához jutottak volna.

A 19. percben Iulia Mera végzett el egy szabadrúgást a középpályán, melynek következtében a labda Pânzariuhoz jutott, aki a kapu felé fejelte pontatlanul és az ellenfél kapusa védett. Egy perccel később Iulia Zamfir kihasználta a Vasas védelmének bakizását és kapura lőtt, a játékszer azonban elszállt a kapu mellett.

A 21. percben Diana Bindiu is lőtt egyet, de ezúttal sem voltak eredményesek. A 24. percben Daniela Mateș végezhetett el egy szabadrúgást (előtte Adina Giurgiut rángatták le), lövése ezúttal is Lengyel karjaiban élt célba. Egy perccel később Genoveva Roșie indította volna csapattársát, de a szamosújvári védelem résen volt és ellentámadásba fordítottak.

A 42. percben az udvarhelyiek oldalán jegyeztünk egy veszélyes helyzetet, Horváth Anitát indították a jobb oldalon, aki betört a tizenhatosba és lőtt, Gévay Dorka azonban résen volt és nagy bravúrral védett.

A félidő hajrájában (45+1. perc) Horváth Anita a bal oldalon indította Toásó Petrát, aki kijátszotta a vendégek védelmét, kapura tört, ahonnan remekül kijött Gévay és egy pontos becsuszással elhárította a veszélyt. Szünetig azonban Gévay Dorkának még jutott ideje egy védésre, Török Lilla lövését hárította.

Térfélcsere után is az Atletic Olimpia támadott, az 52. percben megérkezett a gól is. Denysa Pânzariu a csapatkapitánytól, kapott labdát, egy pörgéssel kifordította Zănoagă Aurat és a tehetetlen Lengyel Kriszta kapujába lőtte (0-1).

A Vasas Femina válasza hamar érkezett, az 59. percben egy szöglet következtében Sólyom Henrietta fejelte be a játékszert a vendégek kapujába és kiegyenlítette az állást (1-1).

Az egyenlítő góltól felbátorodva a Vasas támadásba lendült, Gévay és a szamosújvári védelem azonban mindvégig résen volt. A gólszerzési lehetőséget a szamosújváriak sem adták fel, de újabb gólt nekik sem sikerült lőni és az állás nem változott.

A következő fordulóban, a Szamosújvári Atletic Olimpia, a Beszterce-Naszódi CS Glória 2018-at fogadja, a sétatéri stadionon, október 19-én, 11 órától.