Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:3 Minute, 18 Second
Chindris és nagybányai ellenfele / fotó: Riti József Attila – hivatalos

Valami nincs rendben a Dési Unirea háza táján. Öt forduló óta a bajnokság elején kiváló eredményeket elért Désiek egyszerűen nem találják fel magukat és ami még szomorúbb komoly pontokat vesztenek a táblázat végén található csapatokkal szemben. Így történt a hétvégi 16. fordulóban is, amikor Dragoş Militaru edző tanítványai egy sovány 1-1 (0-1)-es döntetlent értek el az újonc Nagybányai Minaur együttesével szemben. Érdekes, a máramarosiak szinte jobban szerepelnek idegenben, mint hazai pályán.

A találkozó előtti napokban Mihai Iosif, a bányászok edzője kijelentette, javítaniuk kell kritikus helyzetükön és legalább egy pontért utaznak a szomszédvárosba. Nohát, így is történt. Habár a Minaur a 3.perctől kezdve tíz emberben játszott (Viorel Chinde középpályást a târgovistei Marius Chitu játékvezető súlyos szabálytalanság miatt kiállította), a hazaiak nem tudták kihasználni a lehetőséget és a végén igazán megizzadtak egy pontért. A vendégek ennek ellenére sikerült megszerezniük a vezetést, méghozzá a meccs elején, pontosabban a 11. percben, amikor Sergiu Ciocan a dési védelem közreműködésével betalált Dorian Railean kapujába. A találat után a nagybányaiak beálltak védekezni és alig egyszer-kétszer jutottak túl a félpályán, mindenáron igyekeztek tartani a számukra kedvező eredményt. Angelo Cocian, Gabriel Fulga és Alex Pop dési játékosok jobbnál-jobb helyzeteket puskáztak el, a labda sehogy sem akart betalálni az Alexandru Costache által őrzött kapuba.

Szünet után még jobban rohamoztak a hazaiak és a 49. percben Christian Chira révén sikerült kiegyenlíteniük.  A gólszerző alig hét méterről tolta be a labdát a kapuba Angelo Cocian jobboldali beadását. Az Unirea ezután valósággal „oda lapította” ellenfelét saját tizenhatosához és igazi sorfalat állított fel kapujuk közelébe.

A désiek igyekeztek őket kihozni a középpályára, de ez nekik nem sikerült, a bányászok foggal-körömmel védték a pontot. Az 54. percben Adrian Pop, az 56. percben Christian Chira, az 59. percben pedig Angelo Cocian (18 méteres szabadrúgásból) tette próbára a vendégek hálóőrét.

Ami a 93. percben történt, az igazi pech volt, a labda miután elkerülte Costachet, a kapuvonalon megállt a sárban, onnan rúgta ki egyik hátvéd. Ugyancsak a hosszabbításhoz tartozik még Daniel Pop dési hátvéd kiállítása, ami még jobban feltüzelte a kedélyeket, a mérkőzés után a „Szamosmenti Brigád” szurkolói oda hívták a lelátó elé Dragos Militaru edzőt, számon kérve az alakulat gyengébb teljesítményének okait, ami az edző szerint a rossz pálya az oka. Militaru azt is elmondta, hogy három éve ő és stábja kezeli a gyepszőnyeget, ami nem normális egy magát profinak tartó klubnál. Továbbá az edző azt is elmondta, hogy két hónapja nem kaptak fizetést. Végül is rendre állt a csend és a nyugalom, az Unirea ott van a felsőházban, amivel igazán meg kell elégedniük a szurkolóknak, akik a hétvégén nem nagyon tisztelték meg jelenlétükkel a találkozót.

Ime az Unirea kezdő csapata: Railean – Gât, Kereki Mihály, D. Pop, Buta – Burdeţ,  Cătinean, Chira, Fulga – Alex. Pop, Cocian. Edző:Dragoş Militaru. Cserejátékosok: Bogdan, Roş,  Maftei, An. Pop, Frăsineanu.