Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 11 Second

Miután a bajnokság második fordulójában elmaradt egy találkozó a hétvégi 19. menetben újabb hasonló esettel találkoztunk. Ezúttal nem egy, hanem két mérkőzésre nem került sor. Úgy látszik, ahogy közeledik az évad vége, egyre gyakrabban fordul elő hasonló „szabálytalanság” (mert valóban az), ami igazán kellemetlen a szervezés szempontjából. Igaz, egyik összecsapás, pontosabban az Alsódetrehemi Unirea – Szamosújvári Atletic Olimpia mindkét fél közös beleegyezésével maradt el. A Megyei Labdarúgó Testület tudatában volt a két klub döntésével és már azt is tudjuk a találkozóra április 8-án, szombaton kerül sor. Ugyanis a IV. liga szünetel a húsvéti ünnepek alatt. A másik elmaradt meccs a Tordaszentmihályi Arieşul – Magyargorbói Viitorul volt. Ebben az esetben már tényleg sportszerűtlenségről van szó, ugyanis a vendégek egyszerűen nem jelentek meg a Torda melletti pályán. A játékvezető, a szabályok értelmében várt 15 percet, majd lefújta a mérkőzést. Több mint valószínű az éllovas 3-0-ra nyer, de a kimenetelről a szokásos hétközi gyűlésen dönt a MLT.

Az Aranyos helyzetét nem tudta kihasználni az őt követő Szamosújvárnémeti Vulturul, amely a hétvégén csak 1-1 (0-0)-es döntetlent játszott Nagyiklódon a helyi Unireaval szemben.  Hiába támadtak többet Dan Matei edző tanítványai, a hazaiak kapusa, Székely Lóránd nagyot védett és biztosan őrizte hálóját volt csapattársai előtt, megnehezítve azok sorsát. Dehát ez a labdarúgás, mindenki csak saját érdekeit nézi.

Egy másik meglepetést Tordán jegyeztük, ahol a tavasszal eddig kitűnő eredményeket elért Sticla Arieşul a 19. fordulóban hazai pályán megbotlott a Nemeszsuki Speranţa elleni párharcban A vendégek 5-0 (3-0) arányban bizonyultak jobbnak a tartalékosan pályára lépő hazaiakkal szemben. Többek között a volt III. ligás játékosok, Cocoară, Marcu és Băeţan hiányoztak és ez meg is látszott az eredményen. Öt gólt rég nem kaptak a jobb időket megért municipiumi stadionban.  Bizonyára a kudarc felébreszti Artur Podar mester fiatal tanítványait, akiknek fejükbe szállt a dicsőség a visszavágón elért sikerek után. A másik oldalon, a Speranţanál egyre jobban megmutatkozik a szamosújvári Laur Aştilean tréner következetes munkája, legényei hétről-hétre mind jobban szerepelnek, megközelítve az élbolyt.

Ugyancsak idegenben szerezte meg a három pontot az Aranyosegerbegyi Victoria, amely a Szászfenesi Academia de Fotbal otthonában nyert 2-0 (1-0) arányban.  Mindkét találatot a csapat gólkirálya, Paul Cubleşan érte el a 23.percben (tizenegyesből), illetve a 75. percben egy húsz méteres szabadrúgásból. Ezzel a sikerrel, a „katonák” megerősítettek harmadik helyüket a táblázaton.

A menet utolsó mérkőzésén a szamosújvárnémeti pályán a Désaknai Minerul 1947 szatelicsapata 1- 0 (1-0) –ra legyőzte a Viitorul Mihai Georgescu alakulatát.

A táblázaton nincs változás, első továbbra is a Tordaszentmihályi Arieşul 44 ponttal, második a Szamosújvárnémeti Vulturul 42 ponttal, míg a harmadik helyet az Aranyosegerbegyi Victoria foglalja el 39 ponttal.