Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 14 Second

Ahogy közeledünk a IV. liga bajnokságának befejezéséhez, kezdenek helyrejönni a dolgok a különböző okok miatt elhalasztott mérkőzések tekintetében.  Az elmúlt napokban két ilyen találkozót is lebonyolítottak. A táblázat első helyeit érdekelt összecsapáson Nemeszsukon a helyi Speranţa nagy meglepetésre 2-0 (1-0) arányban legyőzte az évad megnyerésére törekvő Szamosújvárnémeti Vulturul együttesét, megkönnyítve az éllovas Tordaszentmihályi Arieşul dolgát, amely ily módon tartja ötpontos előnyét a második helyezett „sasokkal” szemben, nagy előnyt szerezvén az idei bajnokság megnyerésére. A szamosújvári Laur Aştilean edzette hazaiak nagy lelkesedéssel játszottak, miközben a vendégek leszerepeltek. A párharc legjobb focistája, a két gól szerzője Ionuţ Catalan volt, akinek még jutott néhány alkalom növelni a nemeszsukiak előnyét. Ezzel a nem várt győzelemmel a Speranţa felkerült a 7. helyre. A visszavágón elért kiváló eredményeknek köszönhető teljesítményük, ugyanis az újonc nehezebben indult meg a IV. ligában, de az idei tavaszon valósággal megtáltosodtak a Kis Szamos völgyi gárda játékosai. Lassan, de biztosan haladnak a táblázat felső része felé.

A másik elmaradt találkozón, a szamosújvárnémeti pályán a hazai környezetet élvező Désaknai Minerul 1947 szatellitcsapata 1-0 (1-0) – ra nyert az Alsódetrehemi Unirea ellen. A mérkőzés egyetlen találatát Bogdan Paul szerezte az első félidőben. Ezzel a sikerrel a bányászok feltornázták magukat a 6. helyre 32 ponttal, míg az Unirea továbbra is a negyedik helyet foglalja el 37 ponttal.  Az utóbbi április 22-én a Román Kupa keretében Egerbegyen játszik a harmadik helyezett Victoriával. Az idény április 29-i fordulójában ugyancsak ott játszik, de ezúttal bajnoki találkozón.