szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:2 Minute, 52 Second

Az előző fordulóban történt kisiklás után nagy ambícióval indultak a hétvégi kiszállásra a Dési Unirea labdarúgói. A Román Labdarúgó Szövetség (RFR) bufteai edzőközpontja műfüves pályáján lebonyolított mérkőzésen a Bukaresti Progresul Spartac volt az ellenfelük. A végeredmény 2-2 volt.

A vendégeknek nem éppen kedvező módon kezdődött a mérkőzés, ugyanis mindjárt a 2. percben a Dési Somesulnál (a jelenlegi Désaknai Minerul 1947 elődje) is megfordult Stephan Viszics vezetéshez juttatta a „hazaiakat”.  Egy jobboldali beadás után kavarodás keletkezett a vendégek kapuja előtt, amikor Lixandru az ötösre továbbította a labdát, ahonnan Viszics a hálóba tolta.

A kapott gól igazán fellendítette a Kolozs megyeieket, akik szinte sorozatban dolgoztak ki jobbnál-jobb helyzeteket, de Mihai Ciontoş kapus minden alkalommal pontosan hárított. Rendre Angelo Cocian (11. és 12. percben) és Maftei (18.perc) hagytak ki jó egyenlítési lehetőségeket.

Ami késik, nem múlik, szokták mondani és ez érvényes volt a hétvégi meccsel kapcsolatosan, ugyanis a 21. percben teljesen megérdemelten egyenlített az Unirea. Ugyancsak egy tizenhatoson belüli kavarodás során a désiek csapatkapitánya Florin Blaj alig egy pár méterről küldte a labdát a kapuba, a   bukarestiek kapusát saját játékosai takarták, ő egyszerűen nem látta a labdát.

A 36. percben a vendégek tíz emberben maradtak, ugyanis Denis Roş hátvédet két sárgalap miatt kiállította a bercenii Ana Maris Terteleac játékvezető. Látva a helyzetet Dragoş Militaru edző azonnal cserélt, egy középpályás helyébe pályára küldött egy hátvédet.

Szünet után a désiek foggal-körömmel próbálták védeni az eredményt, de egy gyors ellentámadás során az 54. percben a szünet előtt beállt Cristian Chira előnyhöz juttatta együttesét, becsapva Ciontoş hálóőrt. Egy perccel előtte a másik kapu előtt Florică Luca távoli lövését Florin Blaj a kapuvonalról szedte ki.

Aztán következett a bukarestiek rohamsorozata, szinte percenként közelitették meg a jó formában levő Dorian Railean kapuját. Fáradozásuknak megvolt az eredménye, a 72, percben Ionuţ Tudorache kiegyenlített. Ugyancsak ő közel állt a harmadik találathoz, de a tizenhatoson belüli lövése célt tévesztett, kapu mellé jutott.

A 90. percben nagy szerencséjük volt a désieknek, Lixandru öt méterről nem talált be Railean kapujába. Így maradt a 2-2 (1-1), ami   inkább az Unireanak kedvezett, hiszen 55 percet tíz játokossal szerepeltek.

A dési csapat felállítása: Railean – Maftei,  Burdeţ, D. Pop, Roş – Ad. Pop, Al. Militaru, Kereki Mihály, Cocian – Al. Pop, FL. Blaj.  Edző: Dragos Militaru. Cserejátékosok. Chira, Buta, Fulga, Greu.