Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:59 Second

Nem minden diák élvezi a nyári vakációt. A sportolók, például, éppen ebben az időszakban versenyeznek a bajnoki címért. Így járnak el a dési sportiskola fiatal atlétái is, akik a múlt napokban éppen az országos ifi I és II korosztály számára szervezett országos bajnokság fináléján voltak érdekelve. A krajovai korszerű atlétikai stadionban lebonyolított megmérettetésen Románia legjobb diákatlétái vettek részt. Természetesen, közöttük voltak a dési sportiskola képviselői is, akik az elmúlt években majd minden seregszemlén jó helyezéseket értek el. Igy történt az Krajován is, ahonnan két ezüstéremmel tértek haza. Mindkettő Clara Lucaciu versenyzőnek köszönhető, aki úgy az 50 méteres, mint a 200 méteres síkfutásban a második helyet foglalta el. Ha nem is értek el dobogós helyezéseket a dési küldöttség többi tagjai is tisztességesen helytálltak az ifik számára szervezett bajnokságon

A nyáron újabb versenyek várnak rájuk, addig is komolyan készülnek a sétatéri stadion futópályáján, amelyet az elkövetkező időszakban a dési városatyák fel szeretnének újítani.

Clara Lucaciu áprilisban az országos fedettpályás bajnokságon is ezüstérmes volt az 50 és 200 méteres síkfutásban, nem véletlen, ha rá felfigyeltek a krajovai rendezvényen jelenlevő szakemberek, azaz a Román Atlétikai Szövetség edzői.

A kép csak illusztráció. Michal Jarmoluk képe a Pixabayen.