Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:59 Second

Újabb éremmel gazdagodott a dési sportiskola röplabda szakosztálya. Miután nemrég a kadetek bajnoki címet szereztek, az elmúlt hétvégén az ifik értek el szép teljesítményt. A Balászsfalván rendezett országos döntőn a második helyen végeztek a régi hagyományokkal rendelkező sportiskola képviselői. Sorin Florea edző tanítványai az öt mérkőzésből négyet megnyertek, egyet pedig elvesztettek, éppen a bajnoki címet kivívott Bukaresti Mihai I CTF csapatával szemben. Sorrendben 3-0 arányban bizonyultak jobbnak a Zilahi CSŞ, a Besztercei CSŞ és a Bodzavásári CSŞ együtteseinél, 3-1-re nyertek a Balázsfalvi CSŞ-al, majd a döntő torna derbijén 1-3 arányban alulmaradtak a fővárosi alakulattal szemben. Igazán szép eredmények, szem előtt tartva, hogy a désieknél több játékos első ízben szerepelt egy döntő tornán, míg a bukarestieknél már a korosztály határán lévő több ifi lépett pályára. Tehát, felülkerekedett a nagyobb tapasztalattal rendelkező Mihai I CTF csapata, amely 15 ponttal megérdemelten nyerte (sorozatban hatodszor!) az országos bajnoki címet. Második a dési sportiskola12 ponttal, míg a harmadik a Besztercei CSŞ 8 ponttal.

A dési együttesből három játékost beválogattak a torna legjobbjai közé. Ezek Claudiu Urian, Andrei Bălăi és Darius Pop. Mindhárman a korosztály válogatottja edzőinek figyelmében állnak, egy toborzón már részt vettek.