Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:3 Minute, 51 Second

Érdekesen alakult a sorsolás a Superliga második fordulójában, ugyanis a két kolozsvári csapat a két krajovaival csapott össze. A párharcból a krajovaiak jöttek ki jobban, ugyanis az FC U Craiova 3-1 verte a Kolozsvári CFR-t (gólok: Van Durmen 32. és 73, Compagno 47. percekben, illetve Deac 15. percben), a Kolozsvári FC Universitatea és CS Universitatea Craiova 1-1-es döntetlent (Filip 6. perc, illetve Papp 63. perc) játszottak.

A 2. forduló további érdekességei közé tartozik az is, hogy a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 4-0-ra verte, a tavaly play off-ban szereplő, FC Argeșt, a FCSB pedig 2-0 arányú vereséget szenvedett a Rapid otthonában.

Vasutas vereség Krajován

A vasutasok már az elején meg akarták oldani a mérkőzést, ezért Deac személyében a 15. percben átvették a vezetést, a mérkőzés képének ellent mondva, ugyanis addig a hazai csapat volt az aktívabb. Amúgy a kolozsváriak gólja a Petrila – Păun – Deac trió jól kidolgozott támadásának az eredménye volt.

A 26. percben Van Durmen csúnyán lekönyökölte Muhart, de Andrei Florin Chivulete érthetetlen módon csak sárgát ítélt a hazai játékosnak. A játékvezetőt ezúttal a VAR sem segítette, vagy nem akart ráhallgatni.

A hazaiak egyenlítő gólja a 32. percben érkezett, amikor a jobb oldalon megindult Bauza, majd a tizenhatoson belül odapasszolta a játékszert Van Durmennek, aki egyedül volt és Bălgrădean kapus mellett a vendégek kapujába rúgta.

Az egyenlítő gól feltüzelte a krajovai játékosokat, kik így nagyobb nyomást gyakoroltak CFR-re és a félidő hajrájában, a 43. percben Bauza személyében újabb gólt szerezhettek volna, de lövése elszállt a kapu felett.

A kolozsváriak válasza alig a 45+2. percben érkezett, amikor Debeljuh egyedül találta magát a kapussal, de nem tudta átemelni a labdát és a hálóőrt vette célba.

A vendégcsapat térfélcsere után sem tért magához, így a 47. percben a hazaiak, Compagno személyében, újra betaláltak és a mérkőzés állása 2-1-re módosult.

A gólt követően továbbra is a Craiova volt az esélyesebb, de így is akadt egy-két kolozsvári helyzet is. A 66. percben Petrila hozta gólhelyzetbe Braunt, de az utóbbi fejelése pontatlan volt, és Popa (az ellenfél kapusa) szögletbe hárított.

A 72. percben a hazaiak kihasználták a CFR védelmének álmodozását, gyorsan elvégeztek egy szabadrúgást, melynek következtében Van Durmen újra betalált és 3-1-re beállította a végeredményt.

A mérkőzés végéig még jegyeztünk két kolozsvári helyzetet, a 75. és a 88. percekben, de sem Bordeianu és sem Jefte Betancort nem tudták bevenni Popa kapuját.

Döntetlen a Kolozsvári Universitatea mérkőzésén

A Kolozsvári Universitatea számára ez volt az első hazai mérkőzése a Superligában, de mivel nemsokára kezdődik az UNTOLD fesztívál, amit a Kolozsvár Arénán szerveznek, kénytelenek voltak Medgyesen lejátszani ezt a mérkőzést.

Az Universitatea játékosai már rögtön az elején átvették a vezetést, a 6. percben Filip lőtte, a távozó Pigliaceli helyébe beállt, D. Lazăr kapujába, a szabadrúgásból kapott játékszert.

Tíz perccel később duplázhatott volna a kolozsvári csapat, de Lazăr ezúttal résen volt és hárított.

A legesélyesebbek továbbra is fehér-feketék voltak, Bălan (36. perc) és Filip (45. perc) megnövelhették volna előnyüket, de mindketten pontatlanok voltak.

Térfélcsere után megváltozott a játék képe, Bálint László, krajovai vezetőedző több helyen is belenyúlt a felállásba és az 50. percben, Găman személyében, a vendégcsapatnak meglett az első helyzete is.

A mérkőzés egyenlítő gólja végül a 64. percben érkezett, amikor Papp Gorcea kapujába fejelte a Roguljic által, szögletből beadott labdát.

A mérkőzés hátralévő idejében a csapatok erőfeszítése meddő maradt, így az eredmény többet nem változott.