Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:1 Minute, 42 Second

A Liga 3, tizedik csoportjának alsóházi rájátszásában Kolozs megyei rangadóra került sor a nemeszsuki Unirea pályán. A nagy érdeklődéssel kisért találkozón a hazai pálya előnyét élvező Désaknai Minerul1947 és a Kolozsvári Sănătatea csapott össze. Az utóbbi években a két csapat közötti mérkőzéseken mindig szoros eredmények születtek, a felek majd minden alkalommal okoztak meglepetést, azaz felváltva nyertek idegenben. Nohát, így történt a hétvégi összecsapáson is, amikor a „zöld vírusok” fölényesen, 4-0 (2-0) arányban          győztek. Az eredmény annál is inkább meglepő, mivel az előző fordulóban a bányászok Nagykárolyban 2-1 arányban bizonyultak jobbnak a helyi Victoria CSM alakulatánál.

Azért az eredmény kissé túlzott, ugyanis a hazaiaknak is voltak jó helyzeteik, de ezeket nem tudták kihasználni. Ellenben a Sănătatea csatárai ahányszor csak megjelentek az ellenfél tizenhatosán belül bevették Papp Raul kapuját. A négy találat közül kettő a tapasztalt öregfiú Dorin Goga nevéhez fűződik, aki korát meghazudtolva (39 éves!)  a 9. és a 45. percben volt eredményes. A másik két gól szerzői Muhamed Diomand elefántcsontparti csatár (53. perc) és Darius Vescan (75. perc) voltak. Egyelőre a kolozsvári Sănătatea edző nélkül maradt, ugyanis Dican Ferenc átment a CFR-hez másodtrénernek.

A táblázaton a két csapat helyet cserélt, a Sănătatea a hétvégi három ponttal felkerült a harmadik helyre 22 ponttal, míg a désaknaiak  negyedikek 20 ponttal.