Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 56 Second
Vlad Bogdan gólöröme / fotó: Riti József Attila

A hétvégén kezdődött a Liga 2, 83. idénye, melyben már csak egy Kolozs megyei csapat érdekelt, a Dési Unirea, mely 2-1 arányban győzte le, hazai pályán, a feljutásra pályázó FK Csíkszeredát. A találkozó góljait Alex Pop (72. perc), Vlad Bogdan (82. perc), illetve Kovács Loránd (61. perc) lőtték.

A szombat délelőtti mérkőzés alatt végig fullasztó volt a hőmérséklet, ez lehet az oka annak, hogy alig pár százan látogattak ki a sétatéri stadionra, de akik kilátogattak, azok igazi futballt tekinthettek meg, olyat amilyet sokszor a Liga 1-ben sem láthatunk.

A mérkőzést bátran kezdték a désiek, a 4. percben, Cocian személyében még gólt is szerezhettek volna, de lövését könnyen védte Gyenge Szilárd hálóőr.

A csíkszeredaiak első helyzetét a 15. percben jegyeztük, amikor az egyiptomi apától és marosvásárhelyi magyar anyától származó Omar El-Sawy fejelte a szépen beadott labdát a kapu felé.

A 20. percben Alex Pop volt a soros, ő is fejjel próbálkozott, a labda azonban ezúttal is elszállt a felső léc felett.

Három perccel később Jebari (FK Csíkszereda) is próbálkozott, de ő sem járt sikerrel, így a nézők várhattak még a gólra.

A 26. percben Fulga kijátszotta a csíki védelmet, majd kapura lőtt, ahol figyelmes volt Gyenge Szilárd és védett.

A félidő hajrájában, a 39. és 41. percekben Gál-Andrezly és Takács is próbálkoztak, az állás azonban nem változott.

Térfélcsere után, a 61. percben El-Sawy betőrt a dési tizenhatosba, ahol elakasztotta egy hazai védő, amire Avram Robert játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest kovács Loránd végezte el, így a vendégek átvették a vezetést.

Amikor úgy tűnt, hogy minden a papírforma szerint zajlik, a hazaiak játékosa, Alexandru Pop mintegy hét méterről fejelte be a játékszert a csíkszeredai kapuba és rácáfolt az előrejelzésekre.

Az egyenlítő gólt követően feltámadtak a désiek és a 82. percben Vlad Bogdan a tizenhatos széléről lőtte be, a meglepett Gyenge Szilárd kapujába a labdát és 2-1-re beállította a végeredményt.

A találkozó végén a csíkszeredai játékosok megpróbálták megszerezni az egyenlítést, de a désiek jól védekeztek és az eredmény nem módosult.

Az Unirea a következő fordulóban, az Újszentesi CSC otthonába utazik, az FK Csíkszereda pedig a Concordia Chiajnát fogadja.

A mérkőzésről érdemes elmondani, hogy elmaradtak a magyarellenes rigmusok, a hazai szurkolótábor csak egy molinót feszítettek ki, melyen kétségbe vonják Székelyföld létezését.

Felállások:

Dési Unirea: Railean – Roș, Burdeț, D. Pop, Gîț, Ad. Pop, Al. Militaru, Cocian, Al. Pop, Blaj (csk), Fulga

FK Csíkszereda: Gyenge – Takács, Nemanic, Apró, Kovács Márk, Csürős (csk.), Kovács Loránd, Gál-Andrezly, Jebari, Ivanovici, El-Sawy.