Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

A Liga IV. 7. fordulójának legfontosabb találkozójának a Tordaszentmihályon lezajlott Arieşul –Szamosújvárnémeti Vulturul 2020 mérkőzés ígérkezett, hiszen a táblázat első és második helyezettjei mérték össze tudásukat a Torda melletti pályán. A két jó képességű együttes párharca nagy érdeklődést váltott ki. A mérkőzésre egy kis szamosújvárnémeti   szurkolócsoport is ellátogatott. A végén az utóbbiak örvendhettek a három pontnak, ugyanis kedvenceik szoros küzdelem után 1-0 (0-0) arányban nyertek Szabó Mihály 70. percben szerzett fejesgóljával, amikor 6 méterről talált be Varga kapujába. Általában a középpályán zajlott a harc, mindkét fél igyekezett távol tartani a labdát kapujuktól. A hazaiak, például csak a 11. percben lőttek először kapura, amikor Gáll meglógott balszélen és alig egy pár centire küldte a labdát Todoran kapujától. Máskülönben a „sasok” jól védekeztek és ellentámadásaik minden alkalommal zavart keltettek az Aranyos tizenhatosán belül. Az éllovasnak még voltak helyzetei, de azokat rendre Drăgan (41. Perc), Buglea (75. és 79.perc), valamint Zbâncă (94. perc) mind elpuskázták. A kolozsvári Dan Dreve játékvezetőnek sem volt könnyű dolga, több sárgalappal igyekezett rendet teremteni az első pozícióért harcoló ellenfelek táborában. Egy szó, mint száz a vendégek megérdemelték a három pontot és tudva, hogy a visszavágó a Szamosújvár melletti nagyközségben lesz fontos lépést tettek a bajnoki cím elérésében.

A Szamosújvári Atletic Olimpia továbbra sem szerzett egy pontot sem, a hétvégén is kikapott, méghozzá a közeli Nemeszsukon, ahol a Speranţa 2-1 (1-1) arányban nyert. Az Atletic Olimpia fiúcsapatának borzalmas szereplése talán a legrosszabb a szamosújvári futball történetében.

A hétvégi menetben, például, a Torda környéki csapatok mind jól szerepeltek. Az élbolyban elhelyezkedett Aranyosegerbegyi Victoria, például, Nagyiklódon győzött 3-1 (0-1)-re Bondor mesterhármasával, aki az 55., 60. és 79. percben elért találataival.

Fölényesen, 6-1 (4-0) arányban bizonyult jobbnak az Alsódetrehemi Unirea az idegenben lejátszott Szászfenesi Academia de Fotballal szemben. Ezen a találkozón is jegyeztünk egy mesterhármast, méghozzá Ştefan Silaghi középpályás által. Mellette még Florin Bărbos (2) és Chişu írták fel nevüket a góllövők listájára.

Megszerezte első győzelmét a Tordai Sticla Arieşul ificsapata, amely 3-0- ás félidői vezetés után 3-2 arányban nyert a Viitorul Mihai Georgescu hasonló korú alakulatával szemben.

Hazai pályán (mármint Szamosújvárnémetiben) diadalmaskodott a Magyargorbói Viitorullal szemben a Désaknai Minerul 1947 szatelitgárdája. Az eredmény 2-0 (1-0) volt a bányászok javára.