szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:2 Minute, 58 Second

A Liga 2, 5. fordulójában, a Dési Unirea hazai pályán fogadta a Bukaresti FCSB nem hivatalos második csapatát, az Unirea Constanțat és 2-1 arányú győzelmet aratott. A találkozó góljait Florin Blaj (90. perc), Angelo Cocian (93. perc), illetve Andrei Pandele (84. perc) szerezték.

Az Unirea kezdőcsapata: Railean – Maftei, Burdeţ, D. Pop – Roş, Ad. Pop, Al. Militaru, Kereki Mihály, Cocian –Al. Pop, Greu. Edző: Dragoş Militaru. Cserejátékosok: Fulga, Chira, Bogdan, Frăsineanu, Fl. Blaj.

Ilyenkor szokták mondani, a désiek a sírból hozták fel a mérkőzést. Drámai küzdelmet láthatott az a 500 főnyi közönség, amely a kedvezőtlen időjárás ellenére kivonult a sétatéri stadionba. A sáros-csúszós talaj rányomta bélyegét a találkozó kimenetelére, mindkét fél igyekezett gond nélkül felállni a pályán, nem véletlenül történt egy kellemetlen sérülés is, amikor a 39. percben a mentőautó egyenesen a közpályáról szállította el a kórházba Daniel Pop dési hátvédet.

A hazaiak kezdeményeztek többet és igyekeztek minél hamarább vezetéshez jutni, de a szatmárnémeti Dacian Nastai edző által vezetett tengerpartiak helytálltak és néhányszor még ellentámadást is vezettek. A Szamos mentiek első nagy helyzetét a 18. percben jegyeztük, amikor Denis Roş kb. húsz méterről tette próbára Mihai Udrea vendégkapust, aki szögletre tolta ki a labdát.

A 29. percben Adrian Pop állt közel a találathoz, de lövését is hárította a konstancaiak hálóőre. Térfélcsere előtt kétszer is próbálkoztak megközelíteni a hazaiak tizenhatosát a konstancaiak, de eredménytelenül.

Szünet után jobban rákapcsoltak Dragoş Militaru edző tanítványai és többször is pánikot keltettek ellenfelük kapuja előtt. Ha nem sikerült szabályosan menteni kapujukat, a 72. percben a tizenhatoson belül felvágták Gabriel Fulga frissen beállt tartalékot és Ţiţi Andrei Mureşan kiscsűri játékvezető büntetőt ítélt. A jogosan megadott tizenegyest azonban Alex Pop kapu mellé lőtte.

A bűntető után is rohamoztak a désiek, de az első gól szerzői a vendégek voltak, akik a 84. percben Andrei Pandele révén 25 méteres bombalövéssel megszerezték a vezetést. A Kolozs megyeiek nem nyugodtak bele, hogy a jászvásáriak elleni kisiklás után újból elveszítsenek otthon három pontot és a 90. percben, a szünet után pályára lépett Florin Blaj egy kapu előtti kavarodás során ballábbal a hálóba tolta a labdát, ami még jobban fellendítette a hazai csapatot és a hosszabbítás harmadik percében az idei ősz egyik legjobb játékosa, Andrei Cocian meghozta a nyertes gólt.

A pályán, a kispadon és a lelátókon is elkezdődött az ünneplés, a múlt heti bukaresti siker után, nehezen is de sorrendben megszületett a második győzelem. Tegyük mindjárt hozzá, teljesen megérdemelten.