Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 23 Second

A Dési Unireahoz hasonlóan, Kolozs megye másik második ligás csapata is idegenben lépett pályára. Az Universitatea ellenfele a FC Buzău volt. A vasárnap délben lejátszott mérkőzésen a kolozsváriak 1-0-s győzelmet arattak ellenfelük felett. A találkozó egyetlen gólját Voinea szerezte a 9. percében. A győzelem sorozatban a második volt és az Unirea Sloboziaval közösen vezetik a tabellát.

A találkozó a kolozsváriak támadásával kezdődött. Az első helyzetet is az ők oldalukon jegyeztük az összecsapás első percében, amikor Voinea lövését sikeresen hárította a hazaiak kapusa, Stoian.

A mérkőzés 9. percében Blejdea indult meg a bal felén, majd a kapu elé helyezte a labdát, ahol résen volt Voinea és az álmodozó Stoian mellett a kapuba továbbította (1-0).

A gólt követően felpörgött a hazaiak támadása és nyomást gyakoroltak a kolozsváriak védelmére, de komolyabb gólhelyzet nem született.

Az első félidő hajrájában, a 45+2. percben Ribeiro adta be a labdát Voineanak, aki azonban kihagyta a ziccert és az állás nem módosult.

A kolozsváriak szünet után is a védelemre összpontosítottak, így nyílt teret biztosítottak a hazaiaknak, de komolyabb helyzetet nem tudtak kidolgozni maguknak és az eredmény 1-0 maradt.

A mérkőzés végén, Erik Linkar, az Universitatea edzője a következőket nyilatkozta: „meg vagyok elégedve az első félidővel, amikor három-négy gólhelyzetet is kialakítottunk magunknak. Kár, hogy nem értékesítettük őket. Ahogy megszokott a futballban, a második félidőben kissé visszavonultunk és lehetőséget hagytunk az ellenfélnek támadni. Köszönjük a szurkolóknak, hogy elkísértek minket!”