RMDSZ népírtás Dés Kemény Csicsergők
0 0
Read Time:2 Minute, 14 Second
Birligea (bordóban) a Vasutas első góljának szerzője / fotó: Riti József Attila

Az elmúlt hétvégén szervezték a Szuperliga 2023-2024-es idényének első fordulóját melyen a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta az újonc Jászvásári Politechnikát, melynek keretében két ex CFR játékos is található, a dési születésű Cătălin Itu és Alex Militaru (aki az előző két idényben Désen, az Unireanál játszott). A két játékos azonban, nem szerepeltek a kispadon sem, mert a két csapat közötti adásvételi szerződés nem hagyta jóvá. A mérkőzés a kolozsvári gárda 2-0-ás győzelmével kezdődött, a gólokat Birligea (12. perc) és Manea (49. perc) szerezték.

A találkozó  a vendégcsapat támadásával kezdődött, mely a hazai közönség nagy meglepetésére, Gheorghiță személyében be is talált, aki ügyesen kihasználta a kolozsvári védelem bakiját. A vasutassok szerencséjére a találatot, les miatt, a videóbíró javaslátára érvénytelenítette a játékvezető.

A kezdeti fellángolás ellenére fordult a szerencse, a nagyobb labdabirtoklási arány és a letámadás ellenére a kolozsváriak kezébe került a kezdeményezés és a hamar át is vették a vezetést a tabellán.

Az új felállásnak köszönhetően (3-5-2) Mario Camora, csapatkapitány, már nem jobb hátvédet játszott, hanem wingbacket (szélső futó), így több beadása is volt, mint korábban. Tőle, pontosabban egyik beadásából jött az első gól is. A 12. percben Jankov kapus Camora beadását Birligeahoz hárította, aki nem volt rest és a hálóba lőtte a játékszert, így lett 1-0 a hazai csapat számára.

Az első félidő alatt is a hazaiak voltak a veszélyesebbek és bár Cvek (28. perc) és Jefte (45+5. perc) is gólhelyzetbe kerültek, gólt egyikük sem szerzett. Az utóbbi egy ajtó ablak helyzetet hagyott ki, amikor gyengén lőtt kapura.

A mérkőzés állása a második félidőben sem változott, a Jászvásáré volt a labdabirtoklás, a CFR-é a gól. Az újabb gól a szintén wingbacket játszó Manea nevéhez fűződik, amely a 49. percben óriásit futott, kihasználta az ellenfél védőinek álmodozását és a Țîrutól jött beadást átfejelte a Poli kapujából későn kijövő Jankov feje felett és 2-0-ra modosította az állást és ezzel beállította a végeredményt.

A második félidő egyik legnagyobb helyzetét a 72. percben jegyeztük, amikor a szögletből beadott labdát Ajeti (CFR új védője, melynek 49 mérkőzése van a Seria A-ban és aki az albán válogatott oszlopos tagja) fejelte eredménytelenül kapura.

Végkövetkeztetésként elmondhatjuk, hogy Andrea Mandorlini második kolozsvári edzősége jól kezdődött, bár a csapat játékán van mit dolgoznia, mi érthető is ugyanis új felállással és több új játékossal vágtak neki az új idénynek.