Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:1 Minute, 11 Second
A lánycsapat tagjai / fotó: Claudiu Capra – CS Atletic Olimpia Gherla – Feminin

Folytatják a barátságos mérkőzések sorozatát Szamosújvár labdarúgó csapatai. A múlt hétvégén, például a város mindkét együttese pályára lépett. Az Atletic Olimpia II. ligás női csapata a Kolozsvári U Olimpia U17 korosztályú ifjúsági gárdája ellen szerepelt. Eredetileg a találkozót a Clujana pályán kellett volna megrendezni, de az utolsó pillanatban a meccs helyszínét átköltöztették a nagyiklódi műfüves pályára, ahol a szamosújvári lányok otthonosan érzik magukat. A nagyobb tapasztalattal rendelkező felnőttek 3-1 arányban nyertek, kipipálva az idei tél harmadik sikerét.

A lányokat követték a IV. Ligában szereplő Atletic Olimpia labdarúgói (a fiú csapat), akik ugyancsak győztesen hagyták el a játékteret. Paul Stupinean edző-játékos tanítványai Beszterce-Naszód megye bajnokával, az Óradnai Minerullal játszottak. Az Unirea község pályáján lebonyolított összecsapás a vendégek 3-2 (0-2) arányú győzelmével végződött, miután szünetben a bányászok vezettek 2-0-ra.  A Kolozs megyeiek góljait Paul Silasi, Alex Stan és a frissen igazolt Richard Lăcătuș  rúgták.

Az Atletic Olimpiatól különböző okok miatt nem kevesebb mint hat játékos hiányzott, ezért a gárda trénere kénytelen volt több ifit is szerepeltetni. Egyikük, a 18 esztendős Alex Crisan a találkozó legjobb játékosa volt, rá biztosan számíthatnak a tavaszi idényben.

Kilin Csabától, a Kolozs Megyei Labdarúgó Testület alelnökétől megtudtuk, többszöri halasztás után   végleg eldőlt, a Liga 4 visszavágójának első fordulójára március 16-án kerül sor.