Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:2 Minute, 16 Second

Nem sikerült pontot rabolni Kissebesen a Szamosújvári Atletic Olimpia labdarúgóinak, akik 2-3 (1-3)-ra kikaptak a Viitorultól. A vendégektől Darius Cosuţ és Simi Gorgan volt eredményes. Az Atletic Olimpia játékosainak a gondolatai már a szerdai Román Kupa megyei szakaszának negyedöntője felé szálltak, amikor Tordaszentmihályon az Arieșul vendégei lesznek.

Ha a tavaszi idény elején került volna sor a Szászfenesi ACS– Supporter 2.0 mérkőzésre lehetne beszélni sorsdöntő találkozóról, de mivelhogy ezt a 25. fordulóban bonyolították le semmi tétje sem volt, sőt mi több teljes közömböségben zajlott le. Igaz, az összecsapást még a múlt hét közepén játszották le, méghozzá a Szászfenesen esti kivilágításban, mintha jelentős meccsről lenne szó. Amint az eredmény is mutatja 0-0 halvány, egyik felet sem érdeklő párharcról volt szó. A kolozsváriak már amúgy is bajnokok, míg a hazaiaknak semmi céljuk nem volt. Igy mindkét fél alig várta a végső sípszót. Máskülönben a Supporter 2.0 a múlt héten kipipálta a bajnokság utolsó fordulójába kitűzött Apahidai Sporting elleni mérkőzését is. A nagyiklódi pályán 12-2 (6-1) arányban nyert az első helyezett és már javában készül a III ligába jutásért kiirt osztályozóra.

Ha nem harcoltak a pontokért Szászfenesen, annál nagyobb volt a küzdelem az Aranyos vidéki derbin. Alsósetrehemben a helyi Unirea a Tordaszentmihályi Arieşul alakulatát fogadta és 2-2 (0-1) döntetlenre végzett egy elég izgalmas és gólokban aránylag gazdag kilencven perc után.  Szoros volt a játék, amint az eredmény alakulása is mutatja a csapatok felváltva vezettek. Az Arieşul szerezte meg a vezetést Mărie révén a 35. percben, majd a hazaiak Ovidiu Imbuzan 49. percbéli találatával egyenlítettek. Ugyancsak ők jutottak vezetéshez is (2-1) a 74.percben Chişu találatával, majd Drăgan egyenlített a 81. percben. A tordaszentmihályiak ezzel be is fejezték az idényt, ugyanis az utolsó menetben szabadnaposok. Második helyezésük figyelemreméltó, a IV. ligában való szereplésük legjobb teljesítményét jelenti.

Meglepetés született Szmosújvárnémetiben, ahol a Dési Someşul 2 legyőzte a sokkal erősebb Aranyosegerbegyi Viktória gárdáját. Az eredmény 2-2 (1-0) volt.

Biztosan nyert otthon az Apahidai Sporting, 6-2 (3-1) arányban bizonyulva jobbnak a sorsukba már beletörődött Magyargorbói Viitorulnál.

Semmi gondja nem volt Gyaluban a Nagyiklódi Unireanak sem, ahol 5-1 (2-0) arányban győzött a Someșul alakulatával szemben. A vendégek góljait Sergiu Pop (2), Alin Gîrdan, Valentin Dîrjan és Şvichi Armand szerezték. A Szászfenesi Academia de Fotbal szabadnapos volt.