Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 30 Second
Gólparádé

Szerdán délelőtt, 70-80 szurkoló jelenlétében újabb hazai barátságos mérkőzést játszott a Dési Unirea. Ellenfele ezúttal a Liga 3-ban aktiváló Kolozsvári Sănătatea volt, melyet 12-1-re győztek le a hazaiak.

A hazaiak vezetőedzője, Dragoș Militaru a következő játokosokat küldte pályára: 39. Dorian RAILEAN – 8. Eduard MESZAROȘ, 15. Alin BURDEȚ, 21. Daniel POP, 20. Alex GÎȚ, 99. Adrian POP, 5. Mihai KEREKI, 14. Alex MILITARU, 17. Angelo COCIAN, 11. Alex POP, 10. Florin BLAJ (CSK).

A mérkőzés kiegyensúlyozottan kezdődött, az első félórában a hazaiak lassan, de biztosan építették a támadásokat és az ellenfél erejének felőrlésre játszottak.

A találkozó első gólja a 32. percben érkezett, amikor egy szépen felépített helyzet következtében Alex Pop befejelte a labdát az ellenfél kapujába.

Négy perccel később (36. perc) Alex Pop duplázott, a hálóba lőtte Angelo Cocian gólpasszát.

Az első félidő hajrájában Angelo Cocian is duplázott egyet. A 38. percben távóli lövéssel szerzett gólt, a 46. percben pedig egy szépen felépített támadás eredménye volt Cocian második gólja.

Az első félidőben a vendégeknek is volt két lehetőségük, a félidő elején és végén, de Dorian Răilean mindkét alkalommal résen volt és hárított.

Térfélcsere után egy valóságos góllavina esett a Sănătatea kapujába, Alex Pop még kétszer, Cocian még egyszer, Blaj és Frăsineanu kétszer, az újonc Fulga pedig egyszer betaláltak.

A második félidő legelején Alex Pop megszerezhette volna harmadik gólját, de az ellenfél kapusa a gólvonalról szedte ki a játékszert. Végül ez az 59. percben sikerült neki, amikor egyszerűen elment a kapus mellett és betalált.

Egy perccel később Florin Blaj, csapatkapitány is betalált, a tehetetlen kapus mellől. A csapatkapitány a 63. percben is szerzett egy gólt, átfejelte a labdát a kapus felett, amely nyugodtan begurult a hálóba.

Angelo Cocian harmadik gólja a 65. percben érkezett, a vendégek nagy bosszúságára.

A találkozó 73. percében a Alex Popot elakasztották a tizenhatoson belül, amire bűntetőt ítélt a játékvezető. A tizenegyest Alex Pop végezte, de a kapus hárított, a dési játékos azonban résen volt és a kipattanó labdát az üres hálóba fejelte.

Az összecsapás 74. percében egy lehengerlő támadás után Frăsineanu kicselezte a kapust és megszerezte első gólját, amit a 88. percben megduplázott, amikor egy pazar mozdulattal továbbította a hálóba a játékszert.

Az újoncok közül Gabriel Fulga volt az, aki betalált, a mérkőzés 80. percében.

A Sănătatea szépítő gólja a 89. percben érkezett, amikor kihasználták a dési tizenhatoson belül kialakult kavarodást, Dorian Răilean (dési kapus) nagy bosszúságára, aki még a játékvezetővel is összeszólalkozott emiatt.

A második félidőben játszottak még: 19. Denis ROȘ, 98. David MAFTEI, 9. Alex GIURGEAN, 13. Cristian CHIRA, 22. Vlad BOGDAN, 77. Ionuț FRĂSINEANU, 7. Andrei POP, 16. Ciprian CĂLUGĂR, 18. Gabriel FULGA.

A folytatás szombaton érkezik, amikor az Unirea ellenfele, a szintén Liga 3-as, Kolozsvári CFR II lesz. A helyszín ugyancsak a dési Sétatéren lévő futballpálya, az időpont azonban még nincs letisztázva. Továbbá a bajnokság kezdete előtt a Besztercei Glóriával (Liga 3) is összeméri erején, július 30-án. A helyszín és az időpont azonban még nem letisztázott.