Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:1 Minute, 38 Second
Akcióban az FK / fotó: Pál Zoltán – fkcsikszereda.ro

Úgy látszik kedvez a bukaresti Giuleşti stadion a székelyföldi csapatoknak.  Miután ott nyerte meg a Román Kupát a Sepsi OSK, ugyanott diadalmaskodott   3-0 (1-0) arányban az Universitatea ellen az U19 ifjúsági bajnokság döntőjében a Csíkszereda FK hasonló korosztályú csapata. Már az elején el kell mondjuk, jó színvonalú és kapujelenetekben gazdag mérkőzésnek lehettünk szemtanúi, a tévéközvetítésen keresztül az egész ország láthatta, sok élvonalbeli találkozót is felülmúlt. Ezúttal két vidéki alakulat küzdött a fináléban, amelyet teljesen megérdemelten nyert a hargitai gárda. A kolozsváriak igyekeztek tartani a lépést a sokkal erősebb csíkszeredaiakkal, de néhány védelmi baki befolyásolta az eredményt.

A találkozó első igazi gólhelyzete az egyetemistáknak adódott, de Marius Suller edző tanítványai a 10. percben Karácsony Márk hálóőr kapufáját találták el.

Egészen a 40. percig a Felek aljiak jól védekeztek, ám akkor megtört a jég, Bíró Tamás középpályás megszerezte a csíkiak első gólját, amelyet a másodi játékrészben még két találat követett.

A 73. percben a döntő legjobb labdarúgójának kikiáltott egyiptomi származású 18 éves Omar El Sawy egyes-egyedül meglógott a jobbszélen és a tizenhatoson belül a kapuból kijött Bledea hálóőr felett a hálóba küldte a labdát. Az újabb védelmi hibát (az volt az első gólnál is) nehezen tudták kiheverni a kolozsvári ifik és a 80. percben még kaptak egyet. Szerzője Csala Róbert, akinek volt még egy nagy helyzete azelőtt egy pár perccel. Ekkor nagy ünneplésbe kezdtek a székelyek, ideértve a csapatot elkísérő szurkolókat is. Demény Norbert tréner legénysége bebizonyította, ebben a korosztályban ők a legjobbak az országban.

A két együttes a következő felállitásban kezdte a döntőt:

Csíkszereda: Karácsony – Barabás, Gergely, Veregut, Hadnagy – Csala, Balázs, Bujdosó – Sándor, Bíró, Omar. Edző: Demény Norbert.

Universitatea: Bledea – Fărăgău, Podea, Bălan, Uţiu – Neacşu, Moraru, Molnar, Călugăr – Cucoş Vînă. Edző: Marius Suller.

A hétvégi sikernek köszönhetően ősztől kezdve a Csíkszereda FK U19-es csapata képviseli Romániát az UEFA Youth League kupában.