Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Végre megtört a jég a szamosújvári Atletic Olimpia csapatának, el kellett telnie 14 fordulónak, hogy megszerezze első sikerét az idei őszön. Florin Moldovan edző tanítványai a sétatéri stadion pályáján a Magyargorbói Viitorul együttesét fogadták és jó játék után 4-1 (0-1) arányban győzött, miután az első félidőben még a vendégek vezettek. Szünet után aztán feljöttek a hazaiak és nem kevesebb mint négy góllal örvendeztették meg dér közönségüket. A hazai alakulat gyenge szereplésének köszönhető, egyre kevesebben foglalnak helyet a lelátón, a hétvégén is alig egy páran lézengtek a pálya körül. A gólok szerzői Brici (2), Florin Mureşsan és Coşuţ voltak. A szamosújváriak szinte sajnálják, hogy lezárult a függöny az őszi menet felett, a gárda csak most kezd formába lendülni, bizonyíték erre az utóbbi három mérkőzésen tanúsított szereplésük.

Megörvendeztette szurkolóit a közeli Szamosújvárnémeti Vulturul 2020 tizenegye, amely vasárnap délután fölényesen 4-0 (3-0)-re legyőzte az  ifikkel kiállt kolozsvári Viitorul Mihai Georgescu   csapatát. Az összecsapás sorsa már az első 45 percben eldőlt, amikor a hazaiak 3-0-ra vezettek. A gólokat Alex Rus és Rareş Petrean rúgták, mindketten kétszer találtak be az ellenfél kapujába. Ezzel a sikerrel a „sasok” felkerültek a táblázat második helyére, ugyanis nagy meglepetésre az Aranyosegerbegyi Victoria 1-0-ra kikapott otthon az újonc Nemeszsuki Speranţatól.

Megérdemelten nyert Nagyiklódon az éllovas Tordaszentmihályi Arieşul, amely jó színvonalú és fordulatokban igazán gazdag találkozó után 4-2 (1-1) arányban bizonyult jobbnak az utóbbi időben gyengélkedő Unirean. Szünetben még 1-1 volt az eredmény, de a második játékrészben a vendégek megmutatták mire is képesek ebben a bajnokságban, amikor biztosan haladnak a megyei bajnoki cim megszerzése felé.

Lassan, de biztosan halad az élboly felé az Alsódetrehemi Unirea, amely hazai pályán kétvállra fektette a tavaly még III. ligás tordai Sticla Ariesul palántáit. A végeredmény 4-0 (2-0) mindent elmond a hazaiak fölényéről. A papírformának megfelelő eredmény született a Szászfenesi Academia de Fotbal – Désaknai Minerul 1947 másodcsapata közti összecsapáson. A bányászok 4-1 (1-1)-re nyertek, de  az eredmény akár nagyobb arányú is lehetett volna, ha a désaknaiak kihasználják jobbnál-jobb helyzeteiket.

Az őszi idény végén a táblázat első helyét a Tordaszentmihályi Arieéul foglalja el  39 ponttal. Második a Szamosújvárnémeti Vulturul 2020 34 ponttal. Harmadik az Aranyosegerbegyi Victoria 31 ponttal.