Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:1 Minute, 44 Second

Végre, megszerezte az idei tavasz első hazai három pontot a Dési Unirea (2-0 az Újszentesi CSC ellen), miután sorozatban vesztette el a visszavágó és a rájátszás otthoni mérkőzéseit. A győzelem annál is értékesebb, mivel a hétvégi siker éppen az előtte levő csapattal szemben született. Az újszentesiek nem titkolták, legalább egy pontért utaztak Désre, ami elég is lett volna nekik a kiesés elkerüléséhez. A désiek azonban áthúzták számitásaikat és végül is megérdemelten nyertek, habár még mindig kilenc pont előnyük van a bánságiaknak.

Az a kevés néző, aki kivonult a nyárias időben lezajlott találkozóra, többször is hangoztatta a végén, milyen jól fogtak volna a könnyedén vett meccsek elveszített pontjai. Az igazsághoz tartozik, Dragoș Militaru edző tanítványai kéthetes szünet után léptek újból pályára, tehát pihentebbek voltak, mint ellenfeleik. Ennek ellenére, az első félidőben a vendégek uralták a középpályát és a 11. percben Răzvan Ghinescu révén akár megszerezhették volna a vezetést.  Közben, a 16. percben a Temesvár melletti alakulattól Cosmin Gladun súlyosan megsérült, őt a mentőautó szállította a helyi kórházba. Öt percig állt a játék, ami teljesen felborította az addigi viszonyokat, a hazaiak átvették a kezdeményezést és szünetig Hofman Albert és Adrian Pop óriási lehetőségeket hagytak ki.

Térfélcsere után is a Szamos partiak uralták a játékot és valósággal lerohanták a vendégeket, akik inkább védekezésre álltak be. A 64. percben Costel Zurbagiu a tizenhatoson belül kézzel érintette el a labdát és Răzvan Negară vaslui játékvezető azonnal tizenegyest ítélt, a büntetőt pedig Hofman Albert értékesítette. Ugyancsak ő a 90. percben megszerezte az Unirea második gólját is, ami végleg eldöntötte a párharc sorsát. Nyugodtan nevezhetjük Hofman Albert középcsatárt a mérkőzés legjobb játékosának, de elismerően szólhatunk az egész dési csapatról is. Végre, felemelt fejjel hagyhatták el a játékteret, ami ritkán fordult elő ebben a bajnokságban.

Végül, dési gárda szereposztása: Sebastisn Moroz – Victor Stancovici, Kereki Mihály, Cristian Chira, Denis Roș (46 Alex Șuteu) – Alex Militaru (56 Mircea Manole), Aurelian Ciuculete (79 Tudor Telcean), Adrian Pop – Albert Hofman, Gabriel Fulga (57 Denis Golda), Cosmin Bîrnoi (65 Daniel Pop). Edző: Dragoș Militaru. Fel nem használt cserejátékosok: Rareș Pop – Marian Pruteanu, Ciprian Călugăr, Florin Blaj.