Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 24 Second

A Liga 2, 10 fordulójában a Dési Unirea idegenben, 2-1-re győzték el a Viitorul Panduriii Târgi Jiu csapatát.

Hiába építettek új stadiont Zsilvásárhely központjában, a Viitorul Pandurii – Dési Unirea közti   bajnokin alig egy pár néző lézengett a lelátókon. Az oltyán város sportbarátai nem tanúsítanak nagy érdeklődést a II. liga mérkőzései iránt, különösen, hogy a helyi együttes az előző fordulóban hazai pályán kikapott a brassóiaktól. A történelem a hétvégi menetben is megismétlődött, csak azzal a különbséggel, hogy ezúttal a táblázat egyik élenjáró alakulatával szemben maradtak alul a „pandúrok”. A désiek sorsát az is megkönnyítette, hogy a brassóiaktól nemvárt hazai kisiklás után a klub vezetősége menesztette Florin Stângă edzőt és a játékosok körében is nagy volt a feszültség. A szombati mérkőzésen, például, Bogdan Chiriac másodedző ült a kispadon, de még e hét elején kijelölik az új tréner nevét. Ilyen körülmények között indult az összecsapás, amelyet végül is teljesen megérdemelten nyert meg az Unirea, amely az idei őszön idegenben még nem kapott ki (otthon is csak egyszer, a Jászvásári Politól). Máskülönben a désiek visszavették azt a három pontot, amit az elmúlt évad tavaszán hazai pályán leadtak a kiesés ellen küzdő zsilvásárhelyieknel.

A 36. percben Iulian Maftei pontos beadását a Kolozs megyeiek (és a II. liga jelenlegi) gólkirálya, Angelo Cocian értékesítette. Nem tartott sokáig a vendégek öröme, mivel alig rá négy percre Denis Brânză csapatkapitány kiegyenlíttet. A désiek alig helyezték középre a labdát és a 42. percben Florin Blaj az Unirea csapatkapitánya egy 25 méteres eurógóllal becsapta Raul Opric hálóőrt, aki kénytelen volt „meghajolni” a désiek csatára előtt. Igy lett 2-1, ami a szünet után is megmaradt, amikor mindkét fél inkább középpályán tartotta a játékszert. A vendégek foggal-körömmel igyekeztek tartani az eredményt, míg a „pandúrók” megpróbálták megközelíteni az ellenfél tizenhatosát, de a désiek védelme kitűnően zárt, minden labdát hárított, a második hivatalos szereplésénél tartó Claudiu Chindriş pedig ezúttal is hibátlanul védett. Az Unireat Brâncuş városába is elkísérték szurkolói, a „Szamos Brigád” nyolc tagja elejétől-végig lelkesen buzdította (csak az ők hangjuk hallatszott a korszerű stadionban) kedvenceit, úgy ahogyan minden kiszálláson teszik.

Az Unirea szereposztása: Chindriş – Maftei, D. Pop, Burdeţ, Buta – Chira, Kereki Mihály, Ad. Pop, Cocian – Al. Pop, Fl. Blaj. Edző: Dragos Militaru. Cserejátékosok: Fulga, Greu, Gâţ, Roş.