KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:2 Minute, 22 Second

A Kolozsvári CFR, vasárnap este, a Medgyesi Gázmetánt is legyőzte, a Liga 1, 11. fordulójában és továbbá is magabiztosan vezeti a tabellát. A végeredmény 2-1 lett a vasutas csapat számára. A gólokat Petrila (47. perc), Deac (59. perc), illetve Yuri (12. perc) szerezték.

A találkozó elég laposan kezdődött, egyik csapat sem mert kezdeményezni. Végül a 12. percben, Deaconu beadását Yuri de Sousa Matias értékesítette és a vendégek átvették a vezetést.

A kolozsváriak válasza alig a 35. percben érkezett, amikor Petrila lőtt a tizenhatos széléről, a labda azonban elkerülte Vâlceanu kapuját.

Tíz perccel később, Petrila egy újabb távoli lövéssel próbálkozott, de ezúttal sem járt sikerrel.

A második félidőben olyat tett a CFR amire nem igazán van példa a futballban, perceken keresztül 100%-os volt a labdabirtoklási arány.

A kolozsváriak fölényes dominálása a 47. percben érett be, amikor Manea beadásából érkezett labdát Petrila külsővel lőtte a tehetetlen Vâlceanu kapujába és kiegyenlítette az állást.

A győztes gól, az 59. percben érkezett, Deacnak köszönhetően, aki remekül értékesítette Petrila gólpasszát.

A gólt követően nem léptek vissza a házigazdák, hanem tovább támadtak, de újabb gól nem született.