szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:2 Minute, 43 Second
Kereki Mihály (fehér mezben) és ellenfele/fotó: Riti József Attila – hivatalos

Amióta Dés feljutott a Liga II-ben még nem történt meg, hogy két sorozatos bajnokin vereséget szenvedjen A hétvégi 14. fordulóban ez is megesett, méghozzá több játékvezetői tévedéssel tarkított mérkőzésen. Az igazsághoz tartozik, az Unireanak a hét elején még volt egy nehezebb találkozója Bukarestben a Steaua otthonában, ahol ugyancsak bírói bakinak (két tizenegyest nem adott meg Désnek) volt részese. Az is lehet, kissé fáradtan léptek pályára szombaton Dragoş Militaru edző tanítványai, akik ezúttal adósak maradtak lelkes szurkolóiknak.  Már rosszul kezdődött az össze csapás a hazaiaknak, ugyanis az 5. percben a Gloria vezetéshez jutott Alexandru Boiciuc találatával, aki a 26. percben ráduplázott. Közben, a 14. percben Adrian Pop kiegyenlített. A vendégek uralták a középpályát és gyors ellentámadással igyekeztek megközelíteni Chindriş kapuját, aki ezúttal nem volt a helyzet magaslatán.

A bodzavásáriak pontosan védekeztek, nem hagyták szóhoz jutni a désiek csatárait, egyszóval tudták mit akarnak, pontot vagy pontokat szerezni a Szamos parti stadionban. A második félidő is kedvezőtlenül indult a hazaiaknak, a 48. percben Pablo Gaitan hét méterről egyszerűen becsapta az Unirea hálóőrét, aki immár harmadszor volt kénytelen kivenni kapujából a labdát. Ez még jobban felbuzdította az Unirea játékosait, akik egyre gyakrabban közelitették meg az ellenfél tizenhatosát, de végül is csak egy gólra tellett. A 70. percben a frissen beállt Denis Roş beadását Alex Pop értékesítette, beállítva a végeredményt: 3-2 (2-1) a Gloria Buzău javára, ami egyúttal a menet meglepetését jelentette, hiszen mindenki a désiek sikerére számított.

Az első félidőben a vendégek egyik hátvédje a tizenhatoson belül kézzel érintette a labdát, de Andrei Moraiţă ploieştii játékvezető (aki a meccs előtti éjszakát egy szamosújvári panzióban töltötte) továbbot intett. Nem az első eset, amikor a bírók egyszerűen „vadásszák” az idény meglepetéscsapatát, a Dési Unireat. Szomorú, de igaz. Amit még hozzá kell tennünk, több mint féléves szünet után, a sérüléséből felépült Marius Cătineanu csapatkapitány újból pályára lépett, dehát a hétvégi találkozón ő sem tehetett többet, szereplésén még látszott a többhónapos kihagyás

A Dési Unirea a következő felállitásban kezdte a mérkőzést: Chindriş – Maftei, D. Pop, Burdeţ, Gâţ – Kereki Mihály, Ad. Pop, Al.  Militaru, Cocian – Al. Pop, Fl. Blaj. Edző: Dragoş Militaru. Cserejátékosok: Fulga,Roş, Bogdan, Cătineanu, Greu.