Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 30 Second
A Dési CS Unirea / C.S. Unirea DEJ

A hétközi fordulóban sem volt több szerencséjük a Dési Unirea röplabdázóinak, miután újból kikaptak, ezúttal a Bukaresti Rapidtól. A felújított Giuleşti sportcsarnokban lezajlott mérkőzésen fáradtnak mutatkoztak a désiek, látszott rajtuk, hogy nem bírják a heti két menetet.

A múlt hétvégi rövidebb kiszállás után az elmúlt napokban már nehezebb utazás várt Tămaş Stelian Ovidiu edző tanítványaira, akik a fővárosi találkozón  az első két szettben még bírták az iramot, hogy aztán a harmadikban  egyszerűen feladják a harcot. Azt hiszem, ebben a bajnokságban még ilyen arányban nem vesztettek a désiek, értem ezt a szettek szempontjából.  Az eredmény 3-0 (20,22,11) volt a vasutasok javára, már amennyire vasutasok, hiszen  a bukaresti együttesben nem kevesebb mint 9 (!) idegenlégiós található. Velük, pedig, nehéz volt felvenni a harcot a Kolozs megyeieknek, akik a végén alig várták, hogy hazautazzanak.  Plusz, hogy az Unireanál nem volt a pályán a másodedzői szerepet is betöltő Silviu Suson, aki nagyon hiányzott a Rapid elleni meccsen.

A hazaiak legjobb játékosa Madalaz Lucas volt, aki a szerda délutáni összecsapáson 20 pontot szerzett alakulatának. Mellette még kitűnt Stefan Kovacsevics, aki épp aznap ünnepelte születésnapját, társai egy szép sikerrel köszöntötték fel. Szebb ajándékot nem is tudtak volna átadni. A désieknél az idei évadban állandóan jól szereplő brazil Simoes Rosa Santana    tűnt ki 11 ponttal. Édes kevés egy esetleges győzelemhez, de még egy szett megszerzéséhez is.

E hétvégén, a 20.forduló keretében újabb komoly erőpróba vár a Dési Unireara, otthon a nagy formában játszó Bukaresti Dinamó   gárdáját fogadja.