
"Rontom bontom csontom, Csörgő, börgő lánccal jöttem. Van-e rossz gyerek a háznál? Van-e jó gyerek a háznál? A jónak kaláccsal, A rossznak virgáccsal."
Az elemiben csupa jó gyerek jár, virgácsra nem volt szükség, ezért a tanító nénik különleges napot varázsoltak Szent Miklós napján a gyerekeknek.
Délelőtt folyamán minden osztályban öt foglalkozás zajlott: kézimunka, ritmikus játékok, drámapedagógia, rajzolás és Szent Miklós legendájának dramatizálása énektanítással egybefűzve.
A kézimunka tevékenység alatt, kedves hintázó Mikulásokat készítettek papírtányérból, amiket a legkisebb kreatív kezek is el tudtak készíteni rövid idő alatt. Remek játék lett számukra.
A ritmikus játékok a gyerekek nagy kedvence volt. A ritmus és a mozgás összehangolása, jó szórakozást és élvezetes együttlétet varázsolt az osztályokba.
A drámapedagógiai játékok segítségével a közös öröm, a közös játék lehetőségét tapasztalták meg a gyerekek.
A rajz tevékenység alatt, bizonyos szabályokat betartva gyönyörű hópelyheket, hóembereket, fenyőfákat, mikulásokat varázsoltak a gyerekek a lapjukra.
A tanító nénik szent Miklós legendáját dramatizálták és énekelték el a gyerekeknek, mert fontosnak tartották, hogy a legkisebbek is megtudják, honnan ered a Mikulás legenda, és mi köze van ahhoz a Mikuláshoz, akit ők annyira várnak.
Nem maradhatott el a meglepetés sem, maga a nagyszakállú Mikulás érkezése a kisebb osztályokba. Délután a csendes tanulás közben, még a tanító nénik is megijedtek, amikor bekopogott a Mikulás. A gyerekek piros arccal, csillogó szemmel figyelték a Mikulást, aki arra biztatta őket, hogy sokat tanuljanak, mert akkor akár az űrbe is eljuthatnak. A gyerekek kíváncsian figyelték, mit rejt vajon a Mikulás zsákja.
Fényképezés után elbúcsúztak a Mikulástól, arra kérve, hogy jövőre is látogassa meg őket.
Butuza Mária Katalin
További képek: