Bánffy szabadnapos Liga 2
0 0
Read Time:2 Minute, 56 Second
Diana Bindiu (középen, 17-es mezben) / fotó: Riti József Attila – hivatalos

Tovább menetel a Superliga felé, a Szamosújvári Atletic Olimpia női csapata. Vasárnap délelőtt a tűző napsütésben Iulia Mera lányai 9-0-ra győzték le az alig tizenegy emberrel érkezett ACS Atletic Drobeta lányait, egy olyan mérkőzésen melyen Scrob Radu gyulafehérvári játékvezető kilenc perccel hamarabb lefújta a mérkőzés végét, mert megsajnálta vendégeket melyeknek kínszenvedéssé vált már a mérkőzés.

Az ACS Atletic Drobeta csapata a meccs napján érkezett Szamosújvárra, hajnalban 5 órakor indultak otthonról. Kínos helyzetüket az e tény is bizonyítja, hogy be sem melegítettek a mérkőzés elején.

A vasárnapi mérkőzésen a szamosújváriak vezetőedzője több cserejátékosnak is bizalmat szavazott, így pihentetve pár alapembert. A hazaiak már rögtön a mérkőzés elején támadásba lendültek és a 13. percben megtörték a jeget, amikor a Besztercéről kölcsönbe érkezett Iulia Zamfir kicselezte versenytársát és egyedül maradt az ellenfél kapusával, melyet könnyedén legyőzött és a kapuba lőtte a labdát (1-0).

A második gólt, mely tíz perccel később, a 23. percben érkezett díjazni lehetne. Egy szép összjáték következtében a baloldalról, mintegy 17-18 méterről a kapu jobb felébe lőtte Cenger (2-0).

Az első félidő állását (4-0) Diana Bindiu állította be a 31. (3-0) és a 34. (4-0) percekben két jobboldalról szerzett góllal. Az első félidőben akár több gól is születhetett volna, de a hazaiak visszafogták magukat a szünet előtt.

A második félidőben sem tétlenkedtek a lányok, hanem magasabb fokozatra tekertek. A mérkőzés ötödik gólja az 57. percben érkezett amikor egy kis kavarodás után Bindiu triplázott (5-0). Egy perccel később Raluca Borodi is felírta nevét a szerzők listájára (6-0), 68. (7-0) és 81. (9-0) percekben pedig újabb két gólt szerzett, így ő is triplázott. A találkozó nyolcadik gólját a csereként beálló Alexandra Muscă (8-0) szerezte.

A vasárnapi győzelemmel az Atletic Olimpia bebiztosította pótselejtezős helyét, ugyanis a Temesvári Politehnica másodcsapatának (amely matematikailag még megelőzheti) nincs feljutási joga. A pótselejtező azért szükséges mert a Liga 2 két bajnoka (első és második csoport) nem jut fel automatikusan a Superligába hanem osztályozó mérkőzést játszik a Superliga alsóházi rájátszásában lévő két utolsó helyezettével melyek a CSM Alexandria (22 ponttal) és a Marosvásárhelyi MSE 1898 (0 ponttal), így könnyen elmondható, hogy a Szamosújvári Atletic Olimpia csapata az esélyesebb, mert sokkal versenyképesebb kerete van.

A selejtezőmérkőzés bebiztosítása után már csak egy célkitűzése van a csapatnak, az, hogy megszerezze a Liga 2, második csoportjának a bajnoki címét, am nem lehetetlen, de sem könnyű, ugyanis az utolsó fordulóban, hazai pályán a direkt ellenfelét fogadja, a Temesvári Politehnika másodcsapatát, mely több mint valószínű több elsőcsapatos játékossal lesz feltöltve.

A Drobeta elleni mérkőzés végén a csapat edzője, Iulia Mera lapunknak a következőképpen értékelte a mérkőzést:

„tudtuk, hogy ellenfelünk megengedi, hogy futballozzunk. Az eredmény ellenére sajnos a csapat játéka nem az volt, amit edzésen begyakoroltuk.”