Továbbra is az Avântul Bizonii az élen a IV. ligában

0 0
Read Time:2 Minute, 1 Second

A Liga 4 hétvégi fordulójának mérkőzéseit nagy részben befolyásolta a hosszantartó esőzés, a pályák minősége komoly gondot okozott a csapatoknak, nem csoda, ha az eredmények is ennek megfelelően alakultak.

Megszerezte az idény első győzelmét a szamosújvári Atletic Olimpia. A sétatéri stadion vizes pályáján 6-1 ( 5-1) –re nyertek Paul Stupinean tréner tanítványai, aki maga is játszott egy félidőt, sőt egy gólpasszal is büszkélkedett .

A 4. forduló után is, nagy meglepetésre az újonc Récekeresztúri Avântul Bizonii vezeti a táblázatot, méghozzá maximális ponttal: négy mérkőzés, 12 pont. Erre kevesen számítottak a rajt előtt, hiszen egy vidéki együttesről van szó, amely éveken keresztül az V. ligában szerepelt. Igaz, többnyire kolozsvári labdarúgók alkotják a gárdát, akik csak a hétvégi meccsekre gyűlnek össze, de, amint az már más színvonalon is nyilvánvaló, sokat számít az ambíció és a lelkesedés, ebből valóban magaslaton állnak a récekeresztúriak. A múlt szombati összecsapáson is tartották jó formájukat, 4-2 (2-2) arányban nyertek Kolozsváron az ugyancsak újonc Juniorul ellen. Szünetig még valahogy ellenálltak az ifik, hogy aztán a második félidőben felülkerekedjenek a bölények.

A második helyezett tavalyi bajnok, a tordaszentmihályi Aranyos sem hagyja magát, a hétvégi fordulóban hazai környezetben 5-0 (3-0) arányban egyszerűen elgázolta a Kolozsvári Viitorul másodcsapatát. A meccs legjobb játékosa Duma volt, aki két góllal járult hozzá csapata nagyarányú győzelméhez. A többi találatok szerzői Varga B., Ciuta és Buglea voltak. Annyit el -mondhatunk, a tavalyi évadhoz képest, az Aranyos játéka sokat javult, ebben a bajnokságban komolyabb játékerőt képviselnek Valentin Șandru edző tanítványai. A szomszéd Tordai Sticla Ariesul legénysége is javuló formában van, miután a 4. menetben otthon 4-1 (3-0)-re megverte a kolozsvári Dan Matei Labdarúgó Iskola képviselőit. A vezetést már a 6. percben megszerezték a hazaiak Vereș, majd rendre Timoc, Moldovan és Bolojan voltak eredményesek. A vendégek gólját Mureșan lőtte a 47. percben.

Az aranyosegerbegyi Viktória is bizonyított, nagy meglepetésre 5-1 (2-1) arányban bizonyult jobbnak az idei őszön elég jól indult Nagyiklódi Unirea otthonában. A nyertesektől a középpályás Espinoza tűnt ki két góljával, mellette még Ciotlăuș és Gáll vették be az ellenfél kapuját.  Közben, a tapasztalt Florin Dan kapufát lőtt. Megemlítjük még, hogy a 72. perctől kezdve a Viktória tíz emberben maradt, ugyanis két sárgalap miatt a játékvezető kiállította Cioargă hátvédet.

A táblázat első helyét továbbra is a récekeresztúri Haladás Bölények foglalja el 12 ponttal.  Második a tordaszentmihályi Aranyos 10 ponttal, mig harmadik a Üveg Aranyos 9 ponttal.