Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:2 Minute, 29 Second

A Liga 2 utolsó idei fordulójában a Dési Unirea hazai pályán, alig kétszáz szurkoló előtt fogadta a CS Miovenit és 0-1 arányú vereségett szenvedett a feláztatott sétatéri pályán.

Ha a tavaly ilyenkor a Dési Unirea az élbolyban zárta az őszi idényt, most a kullogók között fejezte be a bajnokság első felét. Egy szó, mint szár és ezt többször is hangoztattuk, a dési csapat már nem a régi, sőt az utóbbi harminc év egyik leggyengébb őszi menetén jutottak túl, függetlenül, hogy II., vagy III. ligában szerepeltek. Ezúttal, azonban, leszerepeltek, azt hisszük ez a legmegfelelőbb jellemzés. Katasztrofális évadról van szó és ha tavasszal is így folytatják Dragoş Militaru edző tanítványai, biztos kiesők.

A szokásos mérkőzés előtti sajtótájékoztatón az együttes trénere kifejezte ama aggódását, a mioveni-i alakulat egy hazai vereség (méghozzá egy gyenge képességű Metaloglobussal szemben) után utazott Désre, ahol mindent megtett a három pont megszerzéséért.

A hosszantartó esőzések után felázott pálya gondot okozott mindkét félnek, de főleg a hazaiaknak, akik ilyen körülmények között nem tudták (vagy nem voltak képesek) véghez vinni támadási szándékukat, miközben a vendégek precízen védekeztek és az első félidő utolsó pillanatában a szemfüles Alexandru Dandrea fejesgóljával megszerezték a győzelmet is.

A mérkőzés 19. percében a bukaresti Anton Sergiu játékvezető félbeszakította a találkozót, ugyanis a vendégek középpályása, Velentin Coşereanu súlyosan megsérült és a mentőautó azonnal bevitte a kórház sürgősségi osztályára. Mindaddig amig a mentőautó nem érkezett vissza a játék állt. A nem várt szünet főleg a désieket érintette, akik abban az időszakban többet támadtak és lehetőségük volt gólszerzésre is, de a kitűnő lehetőségeket Sergiu Ciocan (2. perc) és Denis Golda (23. perc) nem használták ki, miközben a mioveniek egyetlen helyzetüket is értékesítették.

A sétatéri stadionon a hétvégén alig 200 néző volt jelen, annak is majdnem fele az összecsapás végé fele elhagyta a lelátót. A tavaly ilyenkor több mint ezren (volt mikor többen is) buzdították kedvenceiket. Igaz, belőlük még fele sem maradt a Kolozs megyei csapatnál. Désen fekete felhők járnak és a közelgő téli alapozás sok mindent megoldhat, vagy elronthat. Az őszi idényt 18. helyen zárt Unirea háza táján nincs minden rendben, de erről majd a szünetben fogunk cikkezni.

Végül, íme az Unirea felállása: Rareş Pop – Alexandru Piftor, Kereki Mihaly, Daniel Pop, Alex Şuteu – Victor Stancovici (85 Marian Pruteanu),  Cristian Chira, Sergiu Ciocan, Gabriel Fulga  – Denis Golda, Florin  Blaj. Edző: Dragoş Militaru. Fel nem használt cserejátékosok: Anca Tripp, Chindriş, Georgiu, Vladimir Stancovici, Zanc. D. Şuteu.