Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:1 Minute, 13 Second

Zilahon mindig is nagy érdeklődés kísérte a désiek elleni röplabda találkozókat, a két szomszéd megye képviselői között évek óta szoros kapcsolat van, összecsapásaik mindig nagy csatát eredményeztek. A szerda esti mérkőzésen is majdnem megtelt a helyi sportcsarnok, ahol kellemes hangulatban kezdődött a meccs, ugyanis még mielőtt pályára léptek volna a hazaiak,  a játékosok felmentek a lelátóra és Március 1 alkalmából márciuskát  nyújtottak át minden nőszemélynek. Szép gesztus a zilahi klub részéről, amely minden évben megemlékezik a tavasz hírnökéről és megtiszteli a nőket, ugyanezt teszik majd március 8 küszöbén is. Az érintettek meg is köszönték a hazai együttes kezdeményezését és mindvégig lelkesen biztatták kedvenceiket, aminek volt is eredménye, hiszen a Zilahi MSC 73 perces játékidőben 3-0 (19,18,21) arányban felülmúlta régi vetélytársát, a Dési Unireat.

Az összecsapás szoros játékkal kezdődött, az első szettben 15-ig egyenlő volt az eredmény, hogy aztán a szilágyságiak elhúzzanak 18-15-re, majd megnyerve a menetet. A következő két játékrészben már a hazaiak kezdeményeztek többet, kipipálva a fölényes sikert, ami ugyanakkor számukra sorozatban a negyedik győzelmet jelentette, míg a Szamos partiak elszenvedték az ötödik vereséget. A zilahiaktól ezúttal is Buzduhan Olaksandr volt a lejobb játékos 22 ponttal. Az Unireatól Andrei Grigoraş nevét említjük, aki csupán 10 pontot ért el az erdélyi rangadón.

A következő fordulóban Dragan Kobiljksi edző tanítványaira már komolyabb feladat vár, ugyanis Bukarestben szerepelnek a Rapiddal szemben. A désiek a sétatéri sportcsarnokban a bajnok Galaci Arcada csapatát fogadják egy újabb nehéz találkozón.