Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:2 Minute, 1 Second
Păun / Fotó: Riti József Attila

Az ötödik forduló második mérkőzésén a Kolozsvári CFR 1-0-s győzelmet aratott hazai pályán, a Konstancai Farul ellen. A találkozó egyetlen gólját Debeljuh szerezte a 36. percben. A CFR továbbra is az egyetlen 100%-os csapat a bajnokságból.

A kolozsváriak nem finomkodtak és már rögtön az elején rámentek ellenfelükre. A 6. percben Petrila, a 9. percben pedig Sigurjonsson került gólhelyzetbe, de mindkét alkalommal védett a konstancai kapus, Aioani.

A vendégek első gólhelyzete a 14. percben érkezett, amikor De Nooijer tört be a vasutasok tizenhatosába, majd kapura lőtt, a labda azonban elszállt a felső léc felett. Hat perccel később, egy újabb konstancai helyzetet jegyeztünk, de a vendégek ezúttal sem voltak eredményesek.

Az első félidő 36. percében Manea lőtt elemi erővel a tizenhatoson kívülről, Aioani és hárított. Ugyanekkor résen volt Debeljuh és a kapuba lőtte a visszapattanó labdát (1-0).

A gól után még jobban felpörgött a kolozsvári támadás és szünetig négy óriási helyzetet hagytak ki. A 39. percben Sigurjonsson, a 42. Deac, a félidő hosszabbításában (45. és 45+2. percekben) pedig Rodrigez és Grahovac hagytak ki egy-egy óriási ziccert.

Szünet után is a hazaiak kezdtek jobban, a 47. percben Sigurjonsson, a 60.-ban pedig Manea kerültek gólhelyzetbe, de mindkét alkalommal résen volt a kapus.

A mérkőzés hajrájában a vasutasok kissé visszafogták a tempót, ami lehetőséget adott a vendégeknek, hogy két ajtó-ablak helyzetet kihagytak és az eredmény nem módosult.