Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 55 Second

A 22. fordulóban megdőlt a IV. liga egyik rekordja: a nagyiklódi pályán lebonyolított Supporter 2.0 – Szászfenesi Academia de Fotbal találkozó a „hazaiak” 17-2 arányú győzelmével végződött, ami igazán ritkán fordult elő a megyei bajnokságban, de még az alacsonyabb osztályokban sem. Egy adott pillanatban még a játékvezetőnek is nehezére esett, hogy számolja a gólokat. A kolozsvári alakulat kihasználta az adott lehetőséget és annyiszor talált be az ellenfél kapujába ahányszor csak alkalma volt, sokat javítva a gólarányon. Úgy látszik, a fenesi „gyerekek” elfáradtak, egyszerűen nem bírják az iramot a nagyokkal szemben.

A hétvégi forduló a Torda környéki együtteseknek kedvezett, mindhárom Aranyos menti csapat nyert, sőt még gólt sem kaptak.  Tordaszentmihályon megyei rangadóra került sor az Arieşul és a Szászfenesi ACS között. A hazaiak megérdemelten nyertek 2-0-ra Petrean (14.perc) és Mărie (66.perc) góljaival, de emellett még két kapufájuk is volt. Ami a vendégeket illeti, a tavaszi idényben sehogy sem találják fel magukat, lassan lecsúsztak a táblázat dobogójáról is. A másik Torda melletti gárda, az Aranyosegerbegyi Victoria biztosan győzött Szamosújváron, ahol az Atletic Olimpia ellen nyert három pontot. A vendégek találatait Marius Covaci (42. perc tizenegyesből) és Horaţiu Rus (47. perc) érték el.

Az Alsódetrehemi Unirea játék nélkül nyert 3-0-ra, ugyanis ellenfele, az Apahidai Sporting nem jelent meg. Nem az első eset, hogy az apahidaiak különböző okokra hivatkozva így járnak el. Gólzáporos sikert ért el otthon a Nagyiklódi Unirea, amely 6-1 arányban elverte a Kissebesi Viitorul  alakulatát. A nyertesek góljait Szabó Mhály (2), Sergiu Pop, Armand Şvichi, Nicolae Coroian és Paul Timoc rúgták. Megjegyzendő, szünetben még 1-1-re állt a meccs, a második félidőben aztán összeestek a vendégek, akiknek edzője nem más, mint az Egyesülés volt mestere, George Cotuţiu. A forduló másik összecsapásán a bajnokságban az utóbbi időben jobb teljesítményt mutató Magyargorbói Viitorul hazai pályán 4-2 (2-1) arányban bizonyult jobbnak a Dési Someşul szatellit csapatánál. A Gyalui Someşul szabadnapos volt.