RMDSZ népírtás Dés Kemény Csicsergők
0 0
Read Time:5 Minute, 23 Second

Az idei szezonban indított Európai Konferencialiga harmadik játkénapján a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a holland AZ Almaart és 0-1 arányú vereséget szenvedett. A találkozó egyetlen gólját Karlsson szerezte a 18. percben.

A mérkőzés elején a vendégek birtokolták többet a labdát, az első helyzetet is az ők oldalukon jegyeztük, a 7. percben amikor Karlsson lőtt a tizenhatos széléről, Bălgrădean azonban résen volt és hárított.

Négy perccel később Omrani indította szépen Debeljuhot, de az ellenfél védelme blokkolta a vasutasok horvát csatárát.

A 15. percben Clasie egy távoli lövéssel próbálkozott, a lövése azonban a CFR kapufáján pattant és az állás nem módosult.

Három perccel később, a találkozó 18. percében a vendégek kihasználták a kolozsvári védelem hibáit és Karlsson a neki beadott labdát 6 méterről befejelte Bălgrădean kapujába (1-0).

A hazaiak válasza a 29. percben érkezett amikor a szélsőként játszó Omrani indította Culiót, de a vendégek védelme blokkolta lövését.

Dan Petrescu vezetőedző megpróbálta kissé felrázni a csapatot, Culiót is kiszedte, helyébe pedig beküldte Boatenget és ez meg is látszott a csapat játékán is, ugyanis sokkal jobban játszott a vasutas.

Az 50. percben Deac betört a tizenhatosba kicselezett két ellenfélt, majd pedig Omrani fejére helyezte a labdát, aki hat méterről az ellenfél kapus karjaiba továbbította.

Két perccel később egy újabb hazai helyzetet könyvelhettünk el, Omrani lőtt tizenhat méterről, Vindahl azonban résen volt és védett.

A találkozó 54. percében Omrani beadását Debeljuh továbbította kapura, a labda azonban elkerülte a kaput.

A mérkőzés hajrájában Alibec kiszedett egy veszélyes szabadrúgást, amit Petrila végzett el a 86. percben, de gól nem született.

A D csoport másik mérkőzésén a Jablonec és a Randers közötti találkozó végeredménye 2-2 volt.

A csoport állása

AZ Alkmaar    3          2          1          0          4          2          2          7

FK Jablonec   3          1          1          1          3          3          0          4

Randers FC     3          0          3          0          5          5          0          3

CFR Cluj        3          0          1          2          1          3          -2         1

Európa Liga

Az Európa Ligában érdekelt Ferencváros TC a Celtic Glasgow otthonában lépett pályára és 2-0 arányú vereséget szenvedett.